Една българска фрегата, три румънски кораба и американският разрушител "Тръкстън" ще участват в съвместното учение в северозападната част на Черно море следващата седмица. Учението на Военноморските сили на България, Румъния и САЩ е планирано през миналата година като част от съвместната подготовка на военноморските сили на трите държави.
Учението няма връзка със събитията в Украйна и североизточната част на Черно море.
Професор арх. Тодор Кръстев, почетен член на Международния съвет за паметниците на културата и забележителните места (ИКОМОС) и експерт по Световното..
Тоби Драйвър , създателят на митичните чудовища Kayo Dot и maudlin of the Well , един от най-оригиналните композитори в съвременната американска..
Във връзка с годишнина от Кюстендилската акция за спасяването на българските евреи от лагерите на смъртта, къщата музей "Димитър Пешев" представя изложбата..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg