98 милиона лева дължи в момента бизнесът на работниците за забавени заплати, съобщи директорът на Главната инспекция по труда Румяна Михайлова. Тя уточни, че през последната година забавените възнаграждения намаляват като сума и като период:
Сумата през целия период, който ние наблюдаваме, а това е повече от две години, вече е стигнала до 204 милиона. Категорично, периодът, за който работодателите бавят възнаграждения на работниците и служителите от няколко месеца насам е съкратен. Това са около два-три месеца и само седем процента са работодателите, които са забавили възнагражденията с 12 и повече месеца.
Нова форма на злоупотреба от страна на бизнеса наблюдават от Инспекцията, като алармират, че се увеличават нарушенията с четиричасовите трудови договори:
Увеличават се случаите на хора, работещи по осем и по 12 часа, сключили реално договори за четиричасов работен ден. Появиха се и някои нови практики, работодателите да принуждават работниците да подписват молби за неплатен отпуск, примерно за половината от работните дни в месеца. И така месеци наред. Разбира се, реагирали сме своевременно, реагирали сме адекватно, заяви директорът на Инспекцията по труда Румяна Михайлова.
Д-р Златина Каравълчева, византолог по образование и богослов по призвание, е вдъхновяващ комуникатор на християнството. Тя разкрива същността на вярата..
Преди точно 10 години се появи една от емблематичните концертни програми на българската джаз вокалистка Мирослава Кацарова, наречена CINEMA. Тя включваше..
В разговора с издателя Пламен Тотев от издателство "Изида" научаваме за романа "Трима мъже за Вилма" на норвежката писателка Гюдрюн Скретинг. Тази..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg