От 2008-а година досега не са плащани концесионни такси за някои от находищата за добив на подземни богатства, тъй като не са уредени договорите. Има пропуски в няколко закона, които регламентират отдаването на концесии. Това показва анализ на Центъра за превенция и противодействие на корупцията и организираната престъпност. Експертите предлагат промени в законодателната и нормативната уредба.
Професор арх. Тодор Кръстев, почетен член на Международния съвет за паметниците на културата и забележителните места (ИКОМОС) и експерт по Световното..
Тоби Драйвър , създателят на митичните чудовища Kayo Dot и maudlin of the Well , един от най-оригиналните композитори в съвременната американска..
Във връзка с годишнина от Кюстендилската акция за спасяването на българските евреи от лагерите на смъртта, къщата музей "Димитър Пешев" представя изложбата..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg