500 членове на патриотични клубове от Самоков, София, Стара Загора, Видин, Шумен и Плевен ще участват в започващите Чакърови празници над местността Карагьол край река Искър. Организатори на проявата са Клубът на любителите на историческото оръжие "Чакър войвода" в Самоков и общината в рилския град.
Догодина се навършват 200 години от рождението на Христо Проданов – Чакър войвода и 160 години от гибелта му в сражение с турските поробители.
Професор арх. Тодор Кръстев, почетен член на Международния съвет за паметниците на културата и забележителните места (ИКОМОС) и експерт по Световното..
Тази година се навършват 130 години от създаването на организираното туристическо движение в България. По повод на този юбилей, срещаме се с председателя..
Отиваме в града на липите, където днес отбелязват Световния ден на социалната работа с празничен концерт в Държавната опера – Стара Загора. На..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg