За пръв път в рамките на фестивала се организира конкурс за млади джаз певци. След подбора, извършен от журито, най-добрите сред тях ще имат възможност да пеят на голямата сцена. Те ще бъдат на сцената заедно със Стефка Оникян (10 август) – джаз вокалист и преподавател в Националната музикална академия.
Събитието се открива със специална програма на Камелия Тодорова и Брас Асоциазия (8 август). Същата вечер е изявата на група „Магнетик” от България и младата американска певица ЖеСант. Ще бъде отбелязана и 50-ата годишнина от създаването на оркестър „София” – с концерт на някои от музикантите, свирили в състава. Специален гост е Йорданка Христова. В съпътстващата програма е включен филмът на режисьора Росен Елезов „Оркестърът на София”. Предвидени са изложби, лекции, концерти на още няколко сцени в града.
2024 г. донесе значителни промени в пазара на недвижими имоти в България. Според доц. Мирослав Владимиров, икономист и член на борда на директорите на..
В днешното издание на предаването "Време за наука" разгледахме темата за "данък наследство" и семейните фантоми. Обсъдихме как от родителите си..
Днес (5 февруари) се навършват 40 години от откриването на Експерименталния сатирично-вариететен театър към Дома на хумора и сатирата в Габрово . Негови..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg