Двама мъже са намерени мъртви в първия ден на годината информираха от областната дирекция на МВР в Благоевград. Поредно нападение над екип на спешна помощ е имало тази нощ в областния център. Единият мъж е открит в стопанска постройка в петричкото село Рибник, където преди няколко дни е бил нает като овчар. Другият смъртен случай е в Гоце Делчев. При първоначалния оглед на полицията, следи от насилие не са открити.
В първите минути на новата година, при опит да запали фойрверки и последвал взрив, тежко е пострадал мъж от село Филипово (община Банско). Сериозно са засегнати очите на младежа, който е транспортиран за столична клиника. Санитарка от спешния център в Благоевград е със счупена ръка след нападение от пациент, потърсил помощ в първите часове на новата година заради дълбока порезна рана. Младият мъж е познат на медиците като наркозависим. След намесата на полицията, пострадалият е настанен в хирургичното отделение на областната болница, а по късно - транспортиран за "Пирогов".
Отскоро в ръцете на специалистите и любознателните читатели е едно интересно издание, плод на дългогодишен труд – каталог на библиотеката на Осман..
С комедията на Шекспир "Напразни усилия на любовта" Арт театър ще отбележи 94-тия рожден ден на проф. Надежда Сейкова. Тя е режисьор на спектакъла. А..
Тази вечер, от 19 ч. в Артиум център Несебър , посетителите ще имат възможността да се пренесат в Париж. В морския град се готви концерт, вдъхновен от..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg