Фирмите ще кандидатстват с единна декларация по обществените поръчки. Това стана ясно на дискусия в строителната камара за новия закон за обществените поръчки.
До април 2016-а година България трябва да приложи новите европейски директиви в сферата на обществените поръчки. Правителството има намерение да го направи много по-рано. Решението е изцяло нов текст, каза вицепремиерът Томислав Дончев.
Законът създава правна рамка за пълна електронизация на процеса и всички отношения между възложител и изпълнител. Сред иновациите са електронните каталози и единна декларация за обществените поръчки. Предлага се оптимизиране на едноинстанционното производство за обжалване.
Засилва се технологията на предварителния контрол, обясни вицепремиерът Дончев.
МОСВ ще използва опита си и ще разработи типова тръжна документация, заяви министърът на околната среда Ивелина Василева.
Според Василева с новите текстове ще се минимизира риска от забавяне на проектите заради обжалвания. Средно с шест и половина, седем месеца се забавят големите инвестиционни проекти, а финализирането на тръжната процедура с повече от две години.
От Строителната камара обясниха, че са изненадани положително от проекта на закона, улеснява се достъпът на малки и средни фирми до обществените поръчки, но имат забележки по изискването за деклариране на подизпълнителите, преди да има яснота по проекта.
2025 година обещава да бъде знакова за културния живот на Пловдив, според Виктор Янков , експерт "Събития и проекти" във фондация "Пловдив 2019". Градът..
Днес беше опелото на писателя Димитър Коруджиев, който си отиде на 84-годишна възраст. "Градината с косовете" е един от най-известните му книги, както..
Какво е "съдебна реформа" в контекста на предстоящия избор на главен прокурор у нас, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Борис Митов ,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg