Пин,
Пин-пин,
Пин-пин-пин,
Пин-пин-пин-пин,
Пин-пин-пин-пин-пин
и Гвин!
Така се наричат шестте пингвинчета, създадени от Борис Априлов. Те са малки, смели и умни или… по-скоро - не много умни. Защото въпреки че майка им много пъти им е обяснявала, че не бива да ходят сами в гората, където живее Свирепата бяла мечка, която никой не е виждал, тъй като който я види… и след като я види… нали се сещате какво му се случва! Е, въпреки това, шестте пингвинчета, чиито имена започват с Пин и завършват с Гвин, решават, че могат да не послушат майка си и да отидат в гората, за да видят Свирепата бяла мечка. Само който се прибира вкъщи яде бой, утешават се те. А който не се прибира вкъщи, не яде бой, защото го няма вкъщи, за да изяде боя… Така че… пин-пин-гвин! – навътре в гората!
Слушайте и сами преценете доколко умно и разумно са постъпили малките пакостници!
И запомнете, че дали сте пингвинчета или не сте, винаги е най-добре да слушате майките си!
понеделник, 31 август, от 8.00 часа
Започна 39-ото издание на националния конкурс „Искри“ – най-старият литературен конкурс за деца в България. Конкурсът не задава определена тема и дава пълна свобода на участниците в него. Ако все още не сте навършили 17 години, можете да ни изпратите ваши приказки, разкази, стихотворения или гатанки – всеки има право да участва с не повече от..
Децата, които пишат, с нетърпение очакват поредното издание на „Искри“ – най-старият литературен конкурс за деца в България. Днес програма „Христо Ботев“ обявява началото на „Искри“ 2019. Конкурсът не задава определена тема и дава пълна свобода на участниците в него. Ако все още не сте навършили 17 години, можете да ни изпратите ваши приказки, разкази,..
Италианският архитект Якопо Сансовино е бил много важна фигура в развитието на венецианската архитектура. Той е първият, който въвежда стила на Късния Ренесанс във Венеция през 16 век. Като главен архитект на Венеция прави проект за обновяване на центъра на града и превръщането му в символ на свободната република. Започва строеж на поредица от сгради,..
„А, какво чудесно време! Точно за разходка! Но защо летя с краката нагоре, каква е тая вода, която ме облива и носи, носи и облива, май че времето се развали…“. Това си мърмори папагала от африканската приказка „Как боата развали времето“. Можете да я чуете в понеделник, на 11 февруари . „Някога, много много отдавна, небето било ниско. То било толкова..
Неделното ни детско предаване е за всички Вас, които не отлепвате очи от смартфоните си. Ако се чудите защо избрахме тази тема, та обичайно вкъщи ви се карат, когато седите постоянно с телефон в ръка, то е защото ще си говорим за професиите на бъдещето. В морската ни столица Варна се запознахме с Борис Георгиев и с Галин Желязков, специалисти по виртуална..
Представлението "Апокриф" на театрална работилница "Сфумато" задава въпроси за живота между този и онзи свят, за срама, за битката между доброто и злото...
Когато викаш, за да бъдеш чут, всъщност пречиш на другия да те чуе. А когато искаш да разбереш повече за себе си и отношенията си с човека, с когото си..
В стилистиката на любимия филм "Неочаквана ваканция" зададохме въпроса към д-р Антония Първанова, която за пръв път гостува в седмичното издание "За..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg