Година след завръщането си от Германия, където учи архитектура, заедно със съмишленици, той създава сдружението. За седемте години, в които съществува, неправителствената организация се превръща в движеща сила при решаването на проблемите на градоустройството и архитектурата на столицата.
Валери Гюров израства в семейство, в което преобладават строителните инженери. Не иска да се конкурира с тях и избира архитектурата. Все пак работата му в сдружението го сблъсква с професионалната дейност на дядо му - инж.Делчо Гюров, стоящ зад построяването на НДК и комплекса „Камбаните“ - знакови места в столицата, на които „Трансформатори“ организираха публични акции за преосмисляне на предназначението и символиката им.
Още подробности за арх. Валери Гюров - чуйте в предаването „Кой кой е“.
2025 година обещава да бъде знакова за културния живот на Пловдив, според Виктор Янков , експерт "Събития и проекти" във фондация "Пловдив 2019". Градът..
Днес беше опелото на писателя Димитър Коруджиев, който си отиде на 84-годишна възраст. "Градината с косовете" е един от най-известните му книги, както..
Какво е "съдебна реформа" в контекста на предстоящия избор на главен прокурор у нас, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Борис Митов ,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg