14-тото си поредно тридневно занимание направи Детската музейна работилница в Кюстендил на тема българската писменост и култура. Децата се запознаха с буквите от глаголицата и ги рисуваха с туш и с перо.
С голям интерес и желание малките "азбукарчета“ овладяваха техники, използвани при създаването на първите печатни книги от преди 500 години, разказа директорът на Регионалния музей Валентин Дебочички. На децата беше показан и протописменост, илюстрации и знаци от най-старите предмети и находки, датиращи още от каменно-медната епоха, още преди използването на папирусите и пергамента. Те видяха символи и знаци, означаващи повече от една дума. Нарисуваните от децата букви от глаголицата и кирилицата са показани в изложба. Вече над 1500 възпитаници на кюстендилски училища са посетили някои от заниманията на музейната работилница, открита преди повече от година, която организира занятията си всеки месец според културния календар около големи исторически празници и бележити дати, припомня директорът на комплекса.
В рубриката "Темите на деня" разговаряхме с Милена Статева , доктор по психология и социален психолог, която ни разказа за един иновативен метод за..
"Крадецът на праскови" е нова българска опера по едноименната повест на Емилиян Станев, чиято втора премиера предстои утре (21 декември) от 19 ч. в..
"Обадете се по-късно – в кома съм" е премиерен спектакъл в Сатиричния театър "Алеко Константинов" по пиесата на Жан Пиер Мартинез "Критично..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg