Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Информационни пунктове отваря Европейският потребителски център на летищата в Бургас и Варна, съответно на 14 и 22 август

БНР Новини
Снимка: БГНЕС

Това съобщи в предаването „Нашият ден – практично“ Игнат Арсенов, юрист на Европейския потребителски център в България. Целта е да бъде привлечено вниманието както на българските, така и на чуждите туристи. На гишетата ще се раздават брошури с потребителските ни права при пътуване с авиокомпании базирани в Европа и извън нея. Оказва се, че българинът започва все по-често да се интересува от правата си. Повече от 5 хиляди потребители са изтеглили безплатното мобилно туристическо приложение от територията на страната ни, експертите обаче смятат, че числото е незадоволително спрямо необходимостта от информация. Това е причината за още по-голяма активност на специалистите от ЕПЦ чрез отваряне на пунктове във всички големи туристически дестинации в Европа.
От разговора с Игнат Арсенов ще научите кои са основните ви права, когато пътувате индивидуално или организирано със самолет и полетът закъснее или се отложи. Какви са задълженията на туроператорите, ако хотелските вериги в чужбина не спазят заявените условия? И как да реагираме, ако не сме доволни от почивката?




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Ботаническата градина на БАН опазва опрашителите в градска среда

Проф. Светлана Николова , директор на Ботаническата градина на БАН в София, представя в "Нашият ден" новата инициатива за опазване на опрашителите в градска среда. От 6 юни посетителите на Ботаническата градина ще могат да се насладят на красива, медоносна градина с десетки видове растения,  чийто прашец и нектар са храна за пчелите и..

публикувано на 04.06.24 в 13:48

Как да задържим младите лекари в страната?

В рубриката "Време за наука" на предаването "Нашият ден"  Мария Куманова , директор на Дирекция "Демография" към общината, сподели как Бургас адресира демографската криза чрез модерна философия за детско здравеопазване и задържане на младите лекари. В Югоизточна България, включително Община Бургас и всички общини в региона, се сблъскват с проблеми в..

обновено на 04.06.24 в 13:35
Атанасовско езеро

Биоразнообразието в Бургас и хората от града

Знанието може да се развива цял живот. Българската фондация "Биоразнообразие" насърчава гражданската наука чрез поредица от инициативи. Радостина Ценова – представител на фондацията, разказва в "Нашият ден" за новите кампании, свързани с опознаването и опазването на биоразнообразието в Бургас . Бургас е разположен на три езера и едно море...

публикувано на 04.06.24 в 12:32
Василена Мирчева и зам.-кметът по образованието Михаил Ненов

Как сиропиталище се превърна в най-модерното училище в Бургас?

Зам.-кметът по образованието в Бургас Михаил Ненов разказва за "първокласното начало" в бургаските училища, иновативните образователни политики и изграждането на ново училище на брега на морето. Яна Кършийска: Младото поколение чете и има отношение към книгите В ефира на "Нашият ден" Михаил Ненов сподели следното: "Идеята за първокласно..

обновено на 04.06.24 в 12:26
д-р Петко Петков

Как ин силико експериментите заместват тестовете върху животни?

Лабораторията по математическа химия изработва модели за прогнозиране на вредни за човека и околната среда токсикологични обекти. Този тип модели се наричат "ин силико модели" (in silico) и представляват компютърни симулации на биологични експерименти – алтернатива на тестовете с животни . Възможността всички ние да използваме безопасна..

публикувано на 04.06.24 в 11:49