Избирателни секции има във всичките 12 затвора и 16 ареста в страната. Най-много са гласоподавателите в ареста на столичния бул. "Г. М. Димитров" - 223, а най- малко - в арестите в Перник и в Шумен - по 11 души, тоест с един повече от изискуемия минимум гласоподаватели с право на глас, за да има секция в арест или затвор. Практиката от предишни избори показва, че именно те са сред първите места, където приключва изборният ден. Обикновено там активността е много висока. В общо 28 -те секции в арестите и затворите могат да гласуват и служители, които са на работа.
По Конституция всички граждани, с изключение на изтърпяващите наказание "лишаване от свобода" и поставените под запрещение, имат избирателни права. Ограниченото право на глас само на обвиняемите и лицата без влязла в сила присъда съществува и в други европейски държави. Поредица от осъдителни решения на ЕСПЧ срещу Великобритания заради забраната затворници да гласуват за европарламент, отвори дебат за това - трябва ли и лицата с влезли в сила присъди да имат право да гласуват.
Нашият екип никога не е оставал далеч от най-сериозните и важни дискусии в обществото на тема "здраве". Една от тях – разграничаването и систематизирането..
6 февруари е важна дата в историческата хроника на Националната художествена академия в София. На този ден през 1896 година княз Фердинанд подписва..
Неволята често се оказва най-добрият, макар и труден учител. Именно чрез нея изграждаме по-дълбоко разбиране за себе си, за околните и за важността на..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg