Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Избори и не само

БНР Новини
Снимка: БГНЕС

Вече и депутатите се преподредиха. Започна кабинетното строителство. Всички в Парламента се смятат за победители. Другите страдат по своему.
И по тези избори се похарчиха доста пари. Някъде се разследва за купуване на гласове. Другаде не се разследва.
И по тези избори се похарчиха пари за някои, да ги наречем дискусионни гласове. За хора, които не могат да си напишат името на български, но решават съдбите ни. За хора, които някога са били в България, но отдавна за тях тя е досадна част от биографията. Но решават съдбите ни. За хора, които откровено са нарушили Конституцията, но се изживяват като важен фактор в настоящето.
Парите, които се похарчиха за тях идват от държавната хазна. Т.е нашите пари.
Новият парламент има възможност да промени тези неща. Гласува този, който плаща данъци в България. Аргументът, че много наши сънародници работят в чужбина и издържат близки и роднини тук е много силен. И че те от години са най-големите чужди инвеститори, е още по-силен. Но нали техните близки и роднини тук гласуват. Значи имат представителство.






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Архитектурата е неизбежна: Защо критиката е от съществено значение?

В рамките на рубриката "Разговорът" се задълбочихме в темата за анализа на архитектурните процеси – начин, по който те могат да бъдат разбирани от по-широката публика и да оформят градския дебат. С това се свързва и поредицата дискусии "ГРАД и КРИТИКА" , в контекста на представянето на книгата "KICKED A BUILDING LATELY? Архитектурна критика след..

обновено на 24.02.25 в 10:56

Утопията е антиутопия

Дискусията започва с изследването, което пише професор Александър Кьосев за "Чевенгур" на Андрей Платонов, използвайки единствения завършен роман на големия писател като ключ към особеностите на жанра "антиутопия". Разговорът с професор Кьосев, Владимир Полеганов, Зорница Гъркова и Николай Русев прераства в обсъждане на условността на границите между..

публикувано на 24.02.25 в 10:30

Ученето може да е лесно за децата със специални образователни потребности

Обучението на деца със специални образователни потребности (СОП) е предизвикателство както за родителите, така и за учителите. Една от причините е липсата на достатъчно материали, които обучаващият да избере и да адаптира към потребностите на конкретния ученик. В мрежата се откриват сборници и материали, чиито високи цени авторите им оправдават с..

публикувано на 24.02.25 в 10:27
Ана-Мария Кръстева, Никола Антонов, доц. Стефка Венкова, пастир Благовест Николов

Музиката при богослужението

Честата употреба на думите "пея" и "песнопение" са факт на страниците на Свещеното Писание. От най-древни времена музиката и религията са свързани. Исторически не само в християнството, но във всички религии музиката се използва. Чрез нея се изразява както съкрушение и разкаяние така и вяра, възхищение от величието на силата Божия и благодарност към..

публикувано на 24.02.25 в 10:25

"Традиции от Родопите" – представление в подкрепа на достъпна образователна среда

Благотворителен концерт-спектакъл – "Традиции от Родопите", ще се състои днес от 18 часа в Театрално-музикален център "Димитър Димов" в Кърджали. Инициативата е на ученици и учители от Средно училище "Йордан Йовков" в града и е в подкрепа на осмокласника Арджан Мехмед – за осигуряване на достъпна образователна среда. В концерта ще участват легендарната..

обновено на 24.02.25 в 10:02