Парламентарната група на "Обединени патриоти" подготвя законопроект за признаване на геноцид над българите по време на Османската империя. С декларация в Народното събрание лидерът на "Атака" Волен Сидеров посочи, че 44-тият парламент е претърпял еволюция с дадената минута мълчание за жертвите от Баташкото клане. Според Сидеров трябва да се издигне и паметник на американския журналист Дженюариъс Макгахан, който прави серия репортажи за Баташкото клане.
Сидеров припомни, че от "Атака" четири пъти са внасяли в парламента предложение за обявяването на 17 май за ден на поклонение пред жертвите на Османското робство.
По-рано днес депутатите почетоха паметта на загиналите преди 141 години от кървавите събития при потушаване на Априлското въстание в Батак с минута мълчание и ставане на крака. Председателят на Народното събрание Димитър Главчев заяви, че България помни гибелта на съотечествениците си и тяхното дело е изпълнено.
Преди 141 години в Батак се разиграва една от най-големите трагедии в нашата история. Пред тази трагедия няма безразличен българин. Жителите на Батак се включват в Априлското въстание, с което българският народ заявява пред света волята си да бъде свободен и равноправен с останалите европейски народи.
Днес целта на героите от "Страшната пролет" на 1876 година е изпълнена - България е свободна, тя е част от обединена Европа. Нека сведем глави в минута мълчание и почетем паметта на героите от Батак и тяхната саможертва.
Какво е "съдебна реформа" в контекста на предстоящия избор на главен прокурор у нас, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Борис Митов ,..
Тридесет и три години отбелязва специалност "Метал" в НХА с едноименна изложба в галерия "Академия". Това е завършващ етап на едноименен двугодишен проект,..
Баба Сийка Георгиева живее в радомирското село Жедна. Тя е на 83 години и все още работи – нейното лично стопанство се състои от стадо кози и овце, около..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg