Тази учебна година ще бъде оценена четивната грамотност на 5000 деца. Това ще стане чрез регионални външни оценявания. Други 5000 деветокласници ще бъдат оценени за функционална грамотност.
Държавата предвижда да усъвършенства образователните изисквания за учебното съдържание по български език и литература в началния образователен етап. За децата с майчин език, различен от българския, ще има допълнително обучение, а учителите ще получат и допълнителна квалификация за работа в мултикултурна среда, включително за преподаване на български език.
Преподаватели ще бъдат обучавани и за преодоляване на дигиталната изостаналост. Планът предвижда да бъдат обучени още десет хиляди неграмотни и слабограмотни лица.
На днешния 21 февруари в Регионалната библиотека "Захарий Княжески" ще се състои среща-разговор с изтъкнатия археолог академик Васил Николов. Темата на..
Само икономически ли са мотивите за решенията на американския президент Доналд Тръмп, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Евгений Кънев,..
"Адвент – повест за добрия пастир" е една от най-известните книги на исландския писател Гюнар Гюнарсон, която продължава да вълнува читателите и до днес...
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg