Повече от половината от работещите в болницата в Ловеч излязоха на предупредителен едночасов протест заради неизплатени заплати и липсата на лекарства и консумативи. Предупредителните протести ще продължат до сряда и ако не се реши проблемът, медиците заплашиха, че ще спрат работа.
Персоналът на ловешката болница има да получава по три заплати. Лекарите обясниха, че няма и консумативи и лекарства. Изпълнителният директор на ловешката болница д-р Анка Георгиева, също се включи в протеста:
XVIII националната археологическа изложба "Българска археология 2024" се откри в чест на професионалния празник на археолога в Националния..
Националното училище по танцови изкуства ще отбележи 20 години специалност "Модерен танц" със спектакъл на 26 февруари в зала 2 на НДК "Азарян" от 19..
Ден на Европейската лаборатория по молекулярна биология (EMBL) в България ще се проведе на 27 февруари от 10 часа в аулата на СУ "Св. Климент..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg