Радослав не е професионален фотограф, учил се е да снима сам, но планинските му фотопейзажи са невероятни. Отношението му към планината пленява - за него тя сякаш е живо същество, което се усмихва, или се сърди, или нещо говори… така я вижда Радослав. И може би заради това чувство не признава горски пътеки, алеи и указателни табели, а намира приказните планински кътчета и без тях.
Този вид туризъм - търсене на непознати планински места, Радослав приема не като предизвикателство, а като преживяване. И често пъти му се иска да бъде сам по време на това преживяване… независимо колко пъти му се е случило да се загубва по места, до които едва ли се е добрал някой друг преди него.
Каква е формулата на описанието на тези планински приключения, събрани в сборника от фотографии и кратки текстове. На всеки пет работни дни - поне по един в планината и ето - правят „51 приказни планински кътчета от България”. Над 150 са пътешествията на Радо, а в книгата са описани местата, които е посетил през последните 8 години.
Веднага някой ще запита - а ако имаш семейство? Радо има съпруга и двама сина, но и те също като него обичат планината и също като него скитат по горите, без пътеки и указателни знаци. Именно заради децата си, Радослав създава два албума - „Детска карта на България” и „Детски атлас на България”, преди да опише приказните кътчета.
Сега е зима, в сегашната почти бедствена бяла обстановка Радо не би тръгнал на път, поне не с децата си… Запитах го за летните му проекти … от известно време Радо търси езерата на България.
Каква е ползата от формулата „на всеки пет дни един в планината”: не се поддаваш на стреса на големия град, и нямаш никаква необходимост от хапчета против главоболие и депресия.
В предаването "Време за наука" гостува доц. Боряна Ангелова-Игова , която споделя своите впечатления и анализи за настоящото състояние на спорта в България. Тя изразява оптимизъм, като отбелязва, че изминалата година е била изключително успешна от спортна гледна точка. Карлос Насар: Чакат ме нови предизвикателства, изтощен съм от емоции..
Децата и техните права често остават на заден план, когато става въпрос за климатичната криза. Според Иван Куцаров от мрежата за гражданско действие "БлуЛинк", именно този аспект е във фокуса на новия проект "Околна среда, права и деца". В интервю за предаването "Време за наука" той обяснява как климатичните проблеми и правата на децата са тясно..
В навечерието на коледните и новогодишни празници в предаването "Нашият ден" гостува заместник-кметът по финанси на София Иван Василев. В рамките на разговора се обсъждат постигнатото през изминалата година, нерешените проблеми и предстоящите задачи за 2025 г. "Работата за София е привилегия", казва Василев и изразява своята мотивация да..
В рубриката "Темата на деня" дискутирахме развитието на партньорството на България с Европейската банка за възстановяване и развитие (ЕБВР) през изминаващата година и какво предстои в следващите етапи от сътрудничеството ни. Специален гост в студиото беше Мануела Несъл , директор на ЕБВР за България, която разкри ключови данни, проекти и..
Неотдавна Китайският културен институт в София бе домакин на изключително интересно събитие, събрало представители на културната общност, дипломати, общественици и всички, които проявяват интерес към българо-китайския културен и бизнес обмен. Поводът бе представянето на книгата „Съвременното китайско общество – устройство и начин на живот“...
На 20 декември от 19.00 часа Симфоничният оркестър на Българското национално радио отново предлага на почитателите на високото изкуство програма, която..
Обичам пица, харесвам италианския футбол, обожавам Венеция и Таормина; встрастен съм в мелодиката на Нино Рота и маестро Мориконе, имам лични истории със..
Животът е движение от въпрос към отговор и… отново към въпрос. Може би затова, когато зрителите потърсят " Отговор на всички въпроси " в едноименния..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg