Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Петър Павлов – IT специалист с душа на поет и приключенец

БНР Новини
3
Снимка: Василена Мирчева

Петър Павлов работи в IТ сферата. Пише японски тристишия – хайку и съвременна поезия. Има редица публикации, участия в поетични четения и конкурси. Първата му стихосбирка „Камъчета в джоба“ излиза през 2014 г., сега подготвя нова книга. Обича също пътешествията и фотографията. През 2017 г., съвместно със сопрано певицата Диляна Георгиева, прави в галерия „+ Това“ изложба на хайга – популярен по света жанр, съчетание на графика или фотография с хайку стих. Изложбата е представена и в мраморното фоайе на БНР. С нея е открит и международният хайку форум в Столичната библиотека.

Ако IТ сферата е възможност човек да се рее във виртуалното пространство, Петър предприема и съвсем реални предизвикателства. Посещава джунглите на Хонконг, блатата и необятните плажове на Флорида, пустините на Египет, стратовулканите на Мала Азия, подземните потайности на Кападокия, древен Йерусалим и много други. Заедно с него ви предлагаме да усетим различната Сардиния – не само на плажове, езера, фламинга, планини, извори и пещери, но и като Древната цивилизация на нурагите. Петър Павлов обича другия ракурс на нещата. Затова си отделя време както за сакралните пространства на Света гора, така и за изкачването на най-високия връх на полуострова, едноименния връх Атон (2033 м).





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

В "златното" село Дъбене

Село Дъбене се намира в община Карлово, област Пловдив и в него живеят 1454 човека. То се споменава в началото на турското владичество и през 1576 г. под името Салих. Има данни, че в района на Дъбене е имало древни селища, което се потвърждава от направените археологически разкопки, намерените ценни накити и предмети на бита. През 2004-2012 г. при..

публикувано на 27.07.24 в 09:15

Медиацията – предимства и въпроси

В рубриката на "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Елиза Николова, председател на Професионалната асоциация на медиаторите в България, консултант на "Законът и Темида", отговаря на слушателски въпрос. Георги Коларов от София. В какви случаи не е подходяща медиация? Стефка Сребрева от Варна. Какво трябва да направя, за да започна процедура по..

публикувано на 26.07.24 в 15:15
Лилия Старева и водещият на предаването - Божидар Александров.

"Морски приказки" за мечтатели и откриватели. И как водата може да е суха?

Лилия Старева, известен писател и фолклорист, представя своята нова книга "Морски приказки". Тази книга, насочена към малките читатели и техните родители, ни потапя в един магичен свят, където морето и неговите обитатели оживяват в приказки, изпълнени с фантазия и мъдрост. "Морски приказки" е първата книга на Старева, съставена от авторски..

обновено на 26.07.24 в 13:46
Проф. Таня Йосифова (вдясно) и Анелия Торошанова

Медиацията като извънсъдебно решаване на спорове – след решението на Конституционния съд

За медиацията като способ за извънсъдебно решаване на спорове.  Проф. Таня Йосифова – председател на Арбитражния съд при Българска стопанска камара, експерт по гражданско и търговско право, дългогодишен консултант на предаването, коментира темата в "Законът и Темида": "Медиацията е един от способите, чрез които може по доброволен път да се реше един..

публикувано на 26.07.24 в 12:35

Академия за учители в български неделни училища. Какво ще научат преподавателите?

Академия за учители в български неделни училища се провежда в София. Домакин на инициативата е Френската езикова гимназия "Алфонс дьо Ламартин" в София, разположена на бул. "Патриарх Евтимий" No 35. За първи път учителите ще имат възможност в рамките на една цяла учебна година да получат интензивна и продължителна експертна подкрепа, съобразена..

обновено на 26.07.24 в 12:13