Ремонтът на срутищата на пътя за Рилския манастир ще започне след предстоящите църковни празници Успение Богородично и Успение на Свети Йоан Рилски Чудотворец. Причината е, че около тези празници Светата обител е посещавана от много поклонници и туристи.
В момента движението в отсечката от 250 метра на пътя се осъществява в една лента. Участъкът е сигнализиран с необходимите пътни знаци, а скоростта е ограничена до 40 км. в час. От Пътната агенция уверяват, че участъкът е безопасен.
Вчера игуменът на Рилския манастир Евлогий сигнализира, че пътят до Светата обител не е безопасен предвид предстоящия поток от хора за празниците.
От Пътната агенция предвиждат след преминаването им да стартират най-неотложните дейности по укрепване на ската. По-нататък ще се изяснят причините за срутищните процеси и ще бъдат предложени трайните мерки за възстановяване на пътя.
Античният керамичен център край Павликени е едно от значимите археологически открития в България. Историята на неговото разкриване започва през 1971..
Преди дни депутатът Румен Петков попита "Кой го интересува ДС?", т.е. 35 години по-късно има ли смисъл да говорим за отминали неща. За кои "отминали неща"..
Тя е символ на установения морал и етикет, при това не само на държавно и политическо ниво, обвързана е със социални каузи от всякакъв вид. Винаги трябва..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg