Разбира се, че ме е страх. Но въпреки това, някой трябва да върши тази работа. Аз съм благодарен на моите началници, че всеки ден ме информират как да работя, как да се предпазвам. Алдин Стефанов, образователен медиатор към центъра "Амалипе" в Нови пазар, разказва за своята работа:
"Обикаляме всяка една къща, раздаваме брошури за предпазни мерки. Наблюдаваме също за дистанционното обучение. Малко са децата, които имат нужда от компютри или таблети. Но засега раздаваме учебните листове по домовете. Хората ми вярват. Нямам проблеми."
Спазването на правилата
"Ние от миллета сме малко по-отговорни, защото това, което се случва в целия свят, е страшно. Моята работа е работа на терен. Обикалям, гледам дали учениците ходят на училище. Обичам си работата.
Хората питат какво ще стане – какви ще са последствията от сега нататък, защото трудни станаха времената. На едни отговарям, други – препращам към Общината, към другите институции."
Трябва да бъде изслушан обикновеният човек
"Добре говорят големите хора по медиите какво се случва, но е крайно време да се вслушат и какво говорят обикновените хора – има ли възрастни хора, има ли болни деца...
Пожелавам от все сърце по-бързо да отмине този коронавирус, понеже това чудо вече ни е в мислите и в сънищата, да отмине, за да можем да живеем здравословно и добре."
Разговорът с Алдин Стефанов, образователен медиатор към центъра "Амалипе" в Нови пазар, е част от кампанията на БНР, осъществявана от програма "Христо Ботев", "За здравето – заедно в борбата с коронавируса". Целта на тази кампания е с помощта на водещи специалисти – лекари и учени, да даде вярна и точна информация за всички въпроси, свързани със здравната ситуация в момента.
Данни за това как да се отнасяме към покойниците откриваме още в Стария завет. Молитвите за мъртвите съществуват от древност, тъй като "в Христа всички са живи”. Всяка събота от седмицата е посветена на покойниците. Традиция е на задушниците, установени от църквата за общ помен за починалите да се посещават гробищата, за да отдаваме дължимата..
Кой има интерес от грубото и агресивно поведение на политици срещу журналисти, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Евгений Кънев , икономист. "Това отношение към журналисти не е отсега, а от доста отдавна. Минаха немалко години, откакто Анна Цолова влезе в директен конфликт с политици по време на предаване и вместо да беше..
В рубриката "Съвети на адвоката" на юридическото предаване "Законът и Темида" д-р Орлин Колев – експерт по конституционно право, преподавател в ЮФ на СУ "Св. Климент Охридски", член на Комисията за защита от дискриминация, дългогодишен консултант на предаването, отговаря в ефир на слушателски въпроси. Гена Видева от Ямбол: Предоставянето на услуги и..
В Деня на народните будители в рубриката "Разговорът" на "Нашият ден" гостуват Иво Сиромахов, писател и автор на книгата "Моите вдъхновители", и Христо Блажев, създател на сайта "Книголандия" и групата "Какво четеш" с над 200 000 членове. Те споделиха своите мисли за будителите и вдъхновителите. Иво Сиромахов разказа, че след като е..
Изкуствен интелект и киберсигурност – възможности за генериране на престъпления и ниво на защита. Каква е ролята на ИИ и има ли той негативни страни? Проф. Илин Савов е директор на Научноизследователския институт по продоволствена сигурност към Тракийския университет в Стара Загора (единствен у нас). Експерт по проблемите на националната,..
На 1 ноември – празникът на програма "Христо Ботев", в предаването "Мрежата" разговаряме с директора на програмата Кин Стоянов . "Културата в..
Мечтаният от мнозина остров Бора Бора е малко късче земя от архипелага Дружествени острови на Френска Полинезия, заобиколено от лагуна и риф. В центъра му..
На 6 ноември публиката в Студио 1 на Радиото в София ще се наслади на музикална приказка за различните лица на един от най-чувствените инструменти в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg