Разбира се, че ме е страх. Но въпреки това, някой трябва да върши тази работа. Аз съм благодарен на моите началници, че всеки ден ме информират как да работя, как да се предпазвам. Алдин Стефанов, образователен медиатор към центъра "Амалипе" в Нови пазар, разказва за своята работа:
"Обикаляме всяка една къща, раздаваме брошури за предпазни мерки. Наблюдаваме също за дистанционното обучение. Малко са децата, които имат нужда от компютри или таблети. Но засега раздаваме учебните листове по домовете. Хората ми вярват. Нямам проблеми."
Спазването на правилата
"Ние от миллета сме малко по-отговорни, защото това, което се случва в целия свят, е страшно. Моята работа е работа на терен. Обикалям, гледам дали учениците ходят на училище. Обичам си работата.
Хората питат какво ще стане – какви ще са последствията от сега нататък, защото трудни станаха времената. На едни отговарям, други – препращам към Общината, към другите институции."
Трябва да бъде изслушан обикновеният човек
"Добре говорят големите хора по медиите какво се случва, но е крайно време да се вслушат и какво говорят обикновените хора – има ли възрастни хора, има ли болни деца...
Пожелавам от все сърце по-бързо да отмине този коронавирус, понеже това чудо вече ни е в мислите и в сънищата, да отмине, за да можем да живеем здравословно и добре."
Разговорът с Алдин Стефанов, образователен медиатор към центъра "Амалипе" в Нови пазар, е част от кампанията на БНР, осъществявана от програма "Христо Ботев", "За здравето – заедно в борбата с коронавируса". Целта на тази кампания е с помощта на водещи специалисти – лекари и учени, да даде вярна и точна информация за всички въпроси, свързани със здравната ситуация в момента.
Отново конституционни ребуси... Има ли срок, в който да се избере председател на 51-вото Народно събрание? Докога може да продължи първото заседание на парламента? Гост на "Законът и Темида" е д-р Орлин Колев – консултант на предаването, експерт по конституционно право, преподавател в Юридическия факултет на СУ "Св. Климент Охридски" – коментира..
В навечерието на Деня на народните будители – 1 ноември, Центърът за славяно-византийски проучвания "Проф. Иван Дуйчев" към Софийския университет получи ценен дар – средновековен славянски ръкопис от края на XVI век. Дарението е направено от д-р Румен Манов, дългогодишен благодетел на центъра и всеотдаен събирач на българското културно наследство...
През 2025 г. се навършват 225 години от рождението на легендарния български майстор-строител Колю Фичето. По този повод в Дряново, родния му град, ще се проведе мащабна културна програма, която ще продължи през цялата година. За нея разказа Иван Христов, директор на Историческия музей в Дряново, в ефира на "Нашият ден". Иван Христов обясни, че..
През 2024 г. излезе от печат научният сборник "Белетристиката в архивите. Подборът на факти и документи в научното изследване", издаден от Издателски център "Боян Пенев" в София. Изданието представлява разширена версия на докладите, представени на едноименната конференция, проведена през 2023 г. Сборникът е плод на сътрудничеството между екипа на..
Дора Давидова – учителка, медицинска сестра и православна християнка – продължава своя вълнуващ разказ за пътуването по легендарния поклоннически път "Камино де Сантяго". Във втория епизод от своите странствания, тя споделя в ефира на "Нашият ден" впечатленията си от срещите с хората и дори от необичайното си запознанство с един кон. По пътя..
Във връзка с 70-годишния юбилей на ЦЕРН и по случай 25-ата годишнина от пълноправното членство на България във водещата научна организация, Министерството..
За адвокатурата, която празнува своя празник на 22 ноември , съдебната реформа, избора на нов главен прокурор, Висшия съдебен съвет, Закона за..
"Опитвам се да правя хубава музика и не искам да слагам някакви ограничения и знаци" – думи на пианиста, композитор, аранжор и диригент Ангел Заберски...
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg