Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Йерархичната система се руши, но ни никнат криле

Антоанета Салфидж с астрологична прогноза за онова, което ни очаква зад ъгъла

Снимка: Pixabay

2020 се оказа преломна година за света. Малцина се наемат да прогнозират накъде ще поеме той. В подобна ситуация търсим отговори, на въпросите, които ни тревожат. Интересна гледна точка предлага астрологията, отричана от едни и ценена високо от други.

Астрологията работи с повторяемостта и циклите и прави изчисления, прострени върху големи периоди. Според анализите на познавачите се намираме в период на средна мутация.

Подобен етап е имало около началото на 19-и век – епохата на материализма, настъплението на капитализма, когато трудът бива овеществен и започва да бъде оценяван в пари. Време на големи технологични открития и увереност, че технологиите ще променят света към по-добро. 

В момента отново сме в подобен период. Йерархии и мирогледи се рушат и настъпва новото. Ще наблюдаваме процес на повишаване на свободите. Но свобода постигаме тогава, когато си я заслужим. 

Първоначално ще преминем през труден период и всеки ще трябва да реши дали да живее в страха и да приеме диктатурата на ограниченията, или да потърси талантите си и да ги развива така, че да е в полза на другите.

Какво се случва в момента?

Лятото е подходящ момент да се отърсим от страха, защото от есента тръгват сериозни процеси на преорганизиране в политиката, на икономиката, във финансовата сфера.

Следващата, 2021 година, също няма да е лесна. Категорично трябва да работим заедно и поотделно за дигитализацията. Всяка възможност трябва да се използва. Също така всеки трябва да потърси възможност да се развива там, където е най-ценен. А ако земята под краката му се пропуква, да приеме новото и да пусне всичко онова, което го спира, да си отиде.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Дарислав Николов: ИИ има сериозно място в медицината, но няма как да замести емпатията

Как навлизат Изкуственият интелект и новите технологии в медицината и дали ще спечелят битката за човешкото здраве?  В последните години наблюдаваме значителен напредък в медицината благодарение на изкуствения интелект (ИИ) и новите технологии. В предаването "Време за наука" младият лекар Дарислав Николов сподели своите виждания и опит относно..

обновено на 23.07.24 в 12:38
Нина Цанева и Деница Симеонова

Деница Симеонова: За възможностите на женското лидерство в Европа

Деница Симеонова е предприемач с дългогодишен международен опит в технологичния сектор. Като народен представител и бивш председател на Комисията по въпросите на Европейския съюз, Симеонова се фокусира върху политики в подкрепа на малкия и средния бизнес в България. Повод за разговор в "Нашият ден" е предстоящото Лятно училище по женско..

публикувано на 23.07.24 в 12:25

Илияна Йотова: Нужен е координиран подход, за да покажем значението на българистиката

Преди по-малко от месец се проведе международният форум за кирилицата "Азбука. Език. Идентичност", инициатива на вицепрезидента Илияна Йотова. Двудневната конференция бе организирана с подкрепата на Министерството на образованието и науката, продължавайки традицията на международния форум за кирилицата "…И ний сме дали нещо на света" от 2022 г...

обновено на 23.07.24 в 11:30
Константин Иречек

Константин Иречек, или какво не знаем за него?

На 24 юли се навършват 170 години от рождението на Константин Иречек, младият чешки учен, написал първата академична история на страната ни и допринесъл за изграждането на следосвобожденска България. Повечето от нас свързват името му най-вече с романа на Алеко Константинов "Бай Ганьо", чийто герой е той, а напоследък и с някои цитати от неговия..

публикувано на 23.07.24 в 09:16

Проф. Любомир Топалов – за Америка, през Япония и Виетнам

Проф. Любомир Топалов е преподавател в Университета в Бостън в САЩ. Бил е и 10 години преподавател по политология и международни отношения в Университета "Мейджи“ в Токио. Автор е на книгата "Политическа икономия на популизма“. Пътят на един радиоводещ в БНР до преподавател в Америка и Япония. Краткият престой по неволя във Виетнам. Защо земята..

публикувано на 22.07.24 в 12:20