„Пакетче желирани бонбони“ е български роман, литературен дебют за Татяна Гишина. В духа на издателската линия на „Егмонт“, посветена на съвременните любовни романи, това е история за любовта – ограничаващата, предсказуемата, с която по-скоро се примиряваме, и другата – почти невъзможната, но споделената, която срещаме съвсем случайно из улиците на любимия Пловдив.
Автор на оригиналната корица на романа е художникът Стоян Атанасов, а с ръкописа на този роман Татяна преминава майсторски клас по творческо писане с писателката Ина Вълчанова – доскорошна колежка в програма „Христо Ботев“.
Дея е тридесет и две годишна жена, която има всичко – успешна кариера и завидни финансови възможности, мъж, който я обича, живот, за който е мечтала. В този живот няма място за излишни въпроси, за излишни чувства и спомени. Но едно телефонно обаждане преобръща всичко. Връща я назад в детството и изравя болка и тайни, дълбоко скрити от годините и вината.
Пламен е увлечен в рутинния ритъм на мъж, който може да бъде определен като средностатистически българин. Но дори познатата до болка рутина крие в себе си изненадващи обрати.
Почти всички герои в романа ще трябва да напуснат зоните си на комфорт, за да опознаят по-добре свободата, щастието и самите себе си.
Историята на Дея и Пламен от романа „Пакетче желирани бонбони“ нашепва на читателите, че независимо от хаотичната динамика на ежедневието ни, вероятно там, под звездите за всекиго има някой, който е специално предопределен за него, а понякога предопределени са и закъснелите срещи.
Татяна Гишина е психолог, който мечтае да поспори с Юнг, и магистър по бизнес комуникации и интроверт. Живее в Пловдив, но душата ѝ обикаля из онези кътчета по света, където познават тайната на хубавото вино. Може да прекара дни наред в компанията единствено на любимите си книги. Открива любовта към писането в първи клас, за да я изостави за дълго. Докато се върне към нея в правилния момент с първия си роман „Пакетче желирани бонбони“, за който Татяна споделя:
„Посланието на романа е винаги да слушаме сърцето си и да не робуваме на рамки и стереотипи, наложени от обществото, и когато нещо хубаво ни се случи, да му позволим да бъде. Да се радваме на възможността да обичаме, да даваме любов и да получаваме любов. Поне веднъж да се усъмним а в заобикалящия ни свят, който ни кара да мислим по един или по друг начин и ни внушава, че в живота за всичко има точни формули. Че любовта е подреденост, уют и рамкиран от обществото план, и затова любовта не наранява.
Всъщност единствено тази любов си струва – онази, която идва, за да счупи фалшивите огледала и изкривени отражения, за да те накара да излезеш от зоната на комфорт и поемеш риска. Любов, която има вкус на желирани бонбони и носи усещане за детските ни боси разходки по тревата.“
В редакция "Хумор и сатира" посрещаме всяка следваща година с надежда за нещо по-добро и тази година отново не изневерихме на привичката си. Но надеждата си е надежда, а предаванията са по график и в неделя веднага след новините в 18 часа ви предлагаме да чуете: - Увод с песни от фестивала на хумористичната и сатиричната песен "Златният кос" по..
Преди близо 15 години Институтът за съвременно изкуство в София започна своята поредица от коледни изложби по идея на Яра Бубнова. От самото начало те се организират под мотото "Музейни сувенири от несъществуващия музей за съвременно изкуство в България" – и то продължава да е все така валидно и досега. Макар всяка година концепцията, кураторите..
Краят на една година и началото на следващата обикновено е повод за припомняне на по-важното, случило се през нея, и очакванията за новата. Каква беше изминалата 2024 в областта на визуалните изкуства? Кои изложби ще останат в паметта на зрителите и на специалистите? Има ли нови тенденции в работата на българските художници и в политиката..
В първите дни на Новата 2025 година можем да останем още малко в атмосферата на отминаващите празници със специалното коледно издание на спектакъла "Да оцелееш по Коледа". Представлението е stand up комедийно шоу на актрисата Здрава Каменова, с участието на Павел Терзийски. "Събрах няколко истории, повечето истински, около суетенето с подаръци,..
Радина Димитрова е синолог, преводач на китайска литература, професор по китайски език и китайско-испански превод от Автономния национален университет на Мексико. Живее в Мексико сити. Превежда предимно поезия от класически и съвременен китайски на испански, от испански на български. Сред авторите, които е превела, са Бей Дао, Бай Дзюи, Лан Лан, Ян..
В последната събота за 2024 година, на 28 декември, Метрополитън опера отвори архивите си и така в прочутите съботни радиоматинета прозвуча празничен..
Строителният инженер проф. Божидар Янев е ръководител на Инспектората по управление на мостовете на Ню Йорк в САЩ. Той е професор и преподавател в Инженерния..
В неделята пред Богоявление литургийното евангелско четиво от св. ев. Марк ни разказва как св. Йоан Кръстител кръщава на брега на река Йордан и призовава..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg