Невромаркетингът е модерна научно-изследователска област в която взаимно се допълват постиженията на невронауките и резултатите от анализите, направени при маркетинговите проучвания на пазарното поведение на потребителите и комуникативните възможности на рекламата като въздействие.
В процеса на изследване най-често се използва електроенцефалографията, проследяват се технологично човешкия пулс, кожната проводимост, температурата и редица други показатели, които дават необходимата информация.
Какви са най-съществените изводи, направени от специалистите до момента в областта на невромаркетинга и в какви посоки се очаква да се развие неговият потенциал?
В търсене на отговор на тези въпроси е разговора с доктора по маркетинг Станимир Андонов, известен брандинг консултант и автор на книгата „Маркетингово позициониране – теория, практика, изследвания“.
Популярната култура е обсебена от мита за самоусъвършенстването. Днес десетки духовни практики, предлагащи ни от утре да станем по-добри, успешни и доволни, се борят за вниманието ни, а рафтовете с книги за самопомощ преливат от заглавия, обещаващи ни бързо спасение. Наскоро две холандски изследвания установяват връзка между заниманията,..
В това издание на рубриката „География на сетивата“ Диана Маринова ще ви отведе на дълго пътешествие в две серии към Виетнам, Мианмар и остров Борнео. Тя е човек, който обича да пътува, да открива места с особен заряд и да описва преживяванията си по начин, който събужда любопитство. Според нея истинският пътешественик се докосва с душата си до..
Ролята на слуховете в европейската историята са факт. Първите, които са достигнали до нас, датират още от времето на варварските нашествия на Балканите. Те започват от IV и продължават до VII век и поради липсата на интернет и социални мрежи мълвата и новината са се предавали на ухо, чрез пратеници и съгледвачи. Тези истински или фалшиви вести са..
Тази нощ нашите сънародници от ромски произход посрещнаха Банго Васил или Василица, както наричат още своята Нова година. Много легенди се разказват за куция старец, който с помощта на гъски спасил от бедствие ромите. Но каквито и легенди да се разказват, каквито и обреди да се изпълняват, модерното време си казва думата и традициите при ромите също..
Расим Бекир е изключително скромен млад човек, роден и израснал в Омуртаг. В момента е студент четвърти курс във Физическия факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“. Вратата към физиката за него се отваря от любимата учителка по този предмет. Неусетно идват победите в националните олимпиади, а по-късно и успешните представяния в няколко..
В това издание на рубриката „География на сетивата“ Диана Маринова ще ви отведе на дълго пътешествие в две серии към Виетнам, Мианмар и остров Борнео. Тя..
Ролята на слуховете в европейската историята са факт. Първите, които са достигнали до нас, датират още от времето на варварските нашествия на Балканите. Те..
Тази нощ нашите сънародници от ромски произход посрещнаха Банго Васил или Василица, както наричат още своята Нова година. Много легенди се разказват за..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg