Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Да гушнеш тигър, да хапнеш крокодилско, да къпеш слон

4
Николай Николов
Снимка: личен архив

В „Покана за пътуване“ пиарът Николай Николов разказва как нощем цял Банкок се превръща в уличен ресторант.

Правителството на Тайланд разглежда възможността временно да се откаже от масовия туризъм след пандемията от коронавирус, обяви шефът туристическия борд на кралството. Той констатира, че макар през последните месеци правителството да е отслабило ограниченията, през октомври в Тайланд са пристигнали едва 1200 души. Преди пандемията пътешествениците са били по 3 млн. на месец. Един от тях е пиар специалистът Николай Николов, който е успял да посети остров Пукет и Банкок, преди светът да бъде закопчан от пандемията.

Пред „Покана за пътуване“ той призна, че в Тайланд нищо не е скучно, независимо дали става дума за храм, храна или масаж. Особено когато посетиш островът, където е сниман филма за Джеймс Бонд „Мъжът със златния пистолет“ и позираш в поза ала Роджър Мур.


Не се стърпях и попитах Ники Николов престрашил ли се е да опита храната, която се продава на улицата, защото много хора имат предубеждение, когато става дума за Азия и хигиена в едно изречение. Оказва се, че Китайският квартал на Банкок нощем се превръща в гигантски ресторант на открито. Всеки изнася на тротоара някакъв мангал и започва да готви за приходящите. А те си хапват без страх.

Да се снимаш с тигър, да хапнеш супа от крокодилско месо, да къпеш слон, да те вържат на джуфка при масаж… според пиара Николай Николов това са само част от нещата, които могат да ви се случат в Тайланд. В последната част от разказа си ни пренася на остров Пукет.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ
„Обесването на Васил Левски“, худ. Борис Ангелушев, 1942

Левски: история и национална митология

152 години след обесването на националния герой Васил Левски говорим за личността и делото на Апостола по два познавателни вектора. Първият – историческата наука за тази забележителна фигура от нашите националноосвободителни усилия, а вторият – образът на Левски както в произведенията на класиците, така и в произведенията на нашите съвременници...

публикувано на 19.02.25 в 17:57

Как се рецитират стихове за герои

На 18 и 19 февруари с тържествени прояви България отбеляза 152 години от гибелта на най-светлата личност в историята на нашето национално възраждане и освобождение от петвековно потисничество и безправно съществуване в рамките на Османската империя. Васил Иванов Кунчев, Дякон Игнатий, Апостола, Левски – не просто обаятелен образ на герой, мъченически..

публикувано на 19.02.25 в 16:31
Медресето Хатуние в Караман

Караман – истории от Анадола

"Т ук, където се намираме сега, в Централен Анадол, са много почитани думите на персийския поет и философ Мевляна Джеляледдин Руми, който казва: "Ела, който и да си ти", разказва туристическият гид Гирай УУр Йозджаш. И той обяснява, че на територията на Република Турция днес съществуват седем региона, със седем различни климата, дори със седем..

публикувано на 19.02.25 в 13:05
Носител на наградата

Еврика! Успешни българи: д-р Мария Аргирова

Мария Аргирова.  Тя е млад учен с дълга професионална биография. Мечтае да стане археолог, но се запалва по химията. Д-р Мария Аргирова съвсем наскоро получи наградата "Еврика" за постижения в науката, но преди това е носител на съвместната награда на фондация "Еврика" и Съюза на учените в България за отличната защита на дисертационния си труд...

публикувано на 17.02.25 в 17:00
Александър Александров

Медици от "резерва"

В поредното съботно издание "За здравето" използвахме много военни термини, но говорихме по важни теми, може би най-болезнените за родната здравна система – липсата на лекари и сестри, обезлюдените лекарски кабинети по селата, в училища и детски градини, общественото безпокойство за това кой ще ни лекува в бъдеще? Всички сюжети аргументирахме..

публикувано на 17.02.25 в 15:51