Covid кризата промени работните навици на голяма част от работниците и служителите по света. Много хора започнаха да работят от вкъщи, но там има други особености, които трябва да бъдат взети предвид, като опасността от хакерски атаки например. Какво е опасността за работещите от вкъщи да станат жертва на такива?
Темата коментира в “Нашият ден“ Ясен Танев, експерт по киберсигурност:
“Трябва да се извърви един дълъг път, за да преобразуваме физическото си присъствие в офиса към дигиталното, откъдето и да е било. Това е промяна на начина на мислене и отговорността ни като потребители. Има няколко стъпки, които всеки, работещ от вкъщи или в офиса, би трябвало да научи. Домашната мрежа не би трябвало да е част от работната среда.
Трябва да започнете да разделяте офис устройствата си от тези, които използвате за удоволствие. Това е съвет и към работодателите. Подготвяйки се за дигитална трансформация, всеки един потребител би било подходящо да притежава собствено устройство, което представлява парчето от офиса му, така че, когато е мобилен, да работи само върху него.
Да се използва VPM връзка до офиса, а не програми за отдалечено асистиране, които са непрекъснато отворени – да изберете офис продукт, който или да бъде от комерсиалните, или пък някой от тези с отворен код. Да не използвате такива, които са хакнати или свалени от неизвестни източници.
Има и друг важен аспект, който наричам – цифрова хигиена. Това е, когато използвате за работа едно устройство, да избягвате да посещавате всякакви места и сайтове, който биха могли само да донесат проблеми.“
Разговора можете да чуете от звуковия файл.
На специално медийно събитие, организирано в литературен клуб "Перото", беше обсъдена темата "Мигрената – актуален проблем на обществото". Фокусът на дискусията беше поставен върху значението на информираността, адекватното лечение и подкрепата за ефективно управление на състоянието . Темата подчерта и влиянието на мигрената върху бизнеса,..
В Димитровград днес и следващата сряда се открива възможност за незабравимо преживяване – масово наблюдение на небесни тела в Народната астрономическа обсерватория и планетариум "Джордано Бруно". Директорът на обсерваторията, Димитър Кокотанеков , разказа повече за значението на тази уникална институция и за вълнуващите небесни обекти, които могат..
Лекари и пациенти поискаха да се регламентира заплащането на биомаркерите , които са важна част от съвременното персонализирано онколечение с най-модерни терапии. Парадоксално тези терапии се поемат от НЗОК. Липсата на подходящ регламент за изследване на биомаркерите обаче води до неефективно лечение и повишаване на смъртността от ракови..
Във Военномедицинска академия бе представен апарат за роботизирана хирургия Da Vinci Xi от ново поколение. Апаратът комбинира високотехнологични иновации и прецизност при извършването на операции. Първата такава беше извършена от д-р Янчо Делчев , ръководител на Клиника по обща и онкологична гинекология на ВМА. "Случаят касае 40-годишна..
На 21 януари в Деня на родилната помощ, известен като Бабинден, в най-старата АГ болница у нас "Майчин дом" се състоя водосвет и освещаване на III операционна зала на името на доц. д-р Божидар Славчев. В ритуала по измиване на ръцете участие взеха директорът на болницата проф. Иван Костов, началникът на Родилна клиника проф. Асен Николов и..
Дори да посетите Аржентина за кратко, като мен, пак ще усетите някои особености на тамошните нрави и специфични професии, които правят впечатление на..
Ловешкият драматичен театър "Борис Луканов" гостува на сцената на Народния театър "Иван Вазов" със спектакълът "Илинден" по творби на Димитър Талев и Пейо..
Петър губи сестра си в инцидент и бива изгонен от дома си. Сестрата на Павел е болна от рак и се бори за живота си. Историите на двамата герои се..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg