Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Очаквайте в „Аларма“ на 22 юни Краси Георгиев

| обновено на 22.06.21 в 16:36
Ася Чанева и Краси Георгиев
Снимка: личен архив

На пръв поглед той не е нищо особено – изглежда като повечето мъже над 40 години, които поддържат тялото си в най-добра форма, без да го подлагат на химически субстанции.

Обикновените мъже ходят, той тича, повечето от нас вървят по-бавно или по-бързо, той бяга – винаги продължително – с часове, с дни, със седмици и много често с месеци.

Тичането го е завело на невероятни места по света – в пустини, в джунгли, зад полярния кръг - с най различни пътища, хора, обичаи и климат.

Той е маратонец. Но не просто маратонец, а ултрамаратонец – от онези, които изминават хиляди километри, тичайки – състезавайки се с времето, но най-вече със себе си.

Той е Краси Георгиев.

Участвал е и е финиширал на почти всички престижни ултра маратони в света, а започва да тича чак на 30 години.

Живял е над 20 години в чужбина, работил е като е готвач в скъпи и не толкова престижни ресторанти в Лондон. Преди няколко години случайно се връща в България и оттогава освен да тича, Краси помага – така, както само той може – привличайки внимание и финансови средства към нуждаещи се.

Дали тегли двутонен пикап, тича без прекъсване по 36 или 55 часа, или бяга по маршрута на паневропейския транспортен Коридор №8,преминавайки през три държави; Краси прави това с кауза.

Дали каузата му е да събира пари за деца с тежки заболявания, или да подкрепя психичното здраве – Краси винаги намира съмишленици в своя бяг.

В 90-те минути на „Аларма“ ще разберете за Краси Георгиев неща, които не сте знаели, дори и ако вече сте прочели книгата му „Да тичаш към себе си – моите 10 принципа за пълноценен живот“.

С Краси ще си говорим за себепознанието, за работата му като готвач по 15-17 часа на ден, за наркотиците, които отдавна са останали в миналото, за дисциплината и строгия режим сега, за някои екстремни случки, за татуировките, за едно куче, за половинки и за още много неща.

В предаването ще участва и Павлин Якимов – издателят на книгата „Да тичаш към себе си“, която е написана в съавторство с журналиста и преводача Даниел Пенев, автор на книгата „Хората, които променят България“.

Ако останете с „Аларма“ до 23 часа довечера, ще научите и как можете да получите книгата на Краси Георгиев.

Подробности очаквайте и на официалната страница на „Аларма“ във ФБ - Слушащи и правещи „Аларма“

Очаквайте пред септември официално представяне на книгата „Да тичаш към себе си – моите 10 принципа за пълноценен живот“ в София, Пловдив, Велико Търново, Кюстендил и в родния град на Краси – Панагюрище.

Очаквайте скоро и целия разговор с Краси Георгиев тук на нашия сайт.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Дарислав Николов: ИИ има сериозно място в медицината, но няма как да замести емпатията

Как навлизат Изкуственият интелект и новите технологии в медицината и дали ще спечелят битката за човешкото здраве?  В последните години наблюдаваме значителен напредък в медицината благодарение на изкуствения интелект (ИИ) и новите технологии. В предаването "Време за наука" младият лекар Дарислав Николов сподели своите виждания и опит относно..

обновено на 23.07.24 в 12:38
Нина Цанева и Деница Симеонова

Деница Симеонова: За възможностите на женското лидерство в Европа

Деница Симеонова е предприемач с дългогодишен международен опит в технологичния сектор. Като народен представител и бивш председател на Комисията по въпросите на Европейския съюз, Симеонова се фокусира върху политики в подкрепа на малкия и средния бизнес в България. Повод за разговор в "Нашият ден" е предстоящото Лятно училище по женско..

публикувано на 23.07.24 в 12:25

Илияна Йотова: Нужен е координиран подход, за да покажем значението на българистиката

Преди по-малко от месец се проведе международният форум за кирилицата "Азбука. Език. Идентичност", инициатива на вицепрезидента Илияна Йотова. Двудневната конференция бе организирана с подкрепата на Министерството на образованието и науката, продължавайки традицията на международния форум за кирилицата "…И ний сме дали нещо на света" от 2022 г...

обновено на 23.07.24 в 11:30
Константин Иречек

Константин Иречек, или какво не знаем за него?

На 24 юли се навършват 170 години от рождението на Константин Иречек, младият чешки учен, написал първата академична история на страната ни и допринесъл за изграждането на следосвобожденска България. Повечето от нас свързват името му най-вече с романа на Алеко Константинов "Бай Ганьо", чийто герой е той, а напоследък и с някои цитати от неговия..

публикувано на 23.07.24 в 09:16

Проф. Любомир Топалов – за Америка, през Япония и Виетнам

Проф. Любомир Топалов е преподавател в Университета в Бостън в САЩ. Бил е и 10 години преподавател по политология и международни отношения в Университета "Мейджи“ в Токио. Автор е на книгата "Политическа икономия на популизма“. Пътят на един радиоводещ в БНР до преподавател в Америка и Япония. Краткият престой по неволя във Виетнам. Защо земята..

публикувано на 22.07.24 в 12:20