Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Концерт на Влади Ампов – Графа в София

Графа: Да се вслушваме повече в другия

Честитим на патерици рождения ден на Влади Ампов – Графа и му желаем здраве. Днес e вторият му концерт в София, на който ще може да се чуе програмата от лятното му турне. Мястото е Sofia Summer Fest. Концертът започва точно в 20.00 часа.

Влади Ампов – Графа разказва в “Нашият ден“ за концерта и лятното си турне.

“Турнето ми преминава много успешно в цялата страна, много енергично. След концертите хората споделят мнението, че излизат като преродени и презаредени от хубави емоции и много благодарят за това, което им се случва.

Ние също им благодарим, защото отдавна бяхме зажаднели за тези срещи. Това лято за щастие е много интензивно. Надявам се така да продължим през следващия сезон.

Това, което се случва в София е програмата ни, която сме подготвили за турнето – енергична и зареждаща, има и емоционални моменти в шоуто. Няколко акустични версии на популярни мои по-бавни парчета. Има и песни, които отдавна не съм изпълнявал на живо с групата. Турнето завършва на 17 септември в Русе.


Пандемията

Пандемията ми се отрази в творческа посока. Създадох доста музика, която тепърва ще излиза. Използвах времето, за да преосмисля някои приоритети. Научих се да свиря повече на китара и вече по-свободно излизам с този инструмент на сцена. Няма да спра до тук, смятам да се развивам още с китарата.

Не съм спирал в тези месеци да се занимавам с подобрение на себе си.

Намираме ли се в нова реалност заради пандемията

Определено, промяната е започнала, тъй като ние в момента работим сезонно в сферата на културата. Използваме летните открити сцени, на които можем да концертираме.

Има и събития, които се предвиждат в зали наесен, но за там още не мога да прогнозирам какво ще се случи, тъй като се вижда, че нещата са нестабилни и непрекъснато излизат нови и нови информации с развитието на пандемията.

Промяна в отношенията със сигурност има, защото хората по-малко започнаха да се срещат, особено в есенно-зимния сезон. В бизнес частта хората започнаха да се срещат онлайн. Това има и плюсове, защото се губи по-малко време.


Вярва в...

В Бог преди всичко и в добрите намерения. В това, че хората могат да бъдат по-добри и сърцати към другите. Вярвам в емпатията, толерантността и човешките отношения.

Другият...

Надявам се да мислим повече за другия. Далеч съм от клишето, че светът ще се промени след пандемията, но ще свикнем. Така сме устроени – забравяме бързо и лесно. Но дълбоко в нас някакъв отпечатък със сигурност ще има.  Ще можем да ценим живота повече.

Мечтае за...

Да съм дълги години близо до семейството си, до децата си. Това е най-важното и в такива моменти човек го разбира и осъзнава.

Пожелавам на всички да сме силни, да сме отговорни към себе си и към другите, да се вслушваме повече в думите на отсрещния човек, да се опитаме да се поставим в неговите обувки.

Чуйте Графа в звуковия файл.

Снимки: Фейсбук, личен профил


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Христофор Караджов

Христофор Караджов: Войните на Русия с Украйна и Иран с Израел са прокси войни

Израел и Иран в центъра на вниманието на света днес. Изместиха ли събитията в Близкия изток Украйна? Каква е връзката между САЩ, Русия и войната в Украйна с конфликта между Иран и Израел, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Христофор Караджов , преподавател по журналистика в Калифорнийския университет.   Връзката между Иран – Израел..

публикувано на 19.04.24 в 18:10

Маргарита Шурупова: Голям срам е, че не успяхме да спрем Путин навреме

Проектът "Очевидците на 24 февруари"  навършва две години през тази седмица.  Негов автор е руската журналистка Маргарита Шурупова , която избяга от Русия в България два месеца след началото на войната в Украйна, 2022. Тогава Маргарита започва да прави интервюта с руски и украински бежанци ,  пръснати из цяла Европа и САЩ. До този момент е..

публикувано на 19.04.24 в 16:00
Димитър Главчев и Румен Радев

Възможна ли е конституционна криза?

В рубриката на предаването "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" д-р Орлин Колев, експерт по конституционно право, преподавател в ЮФ на СУ "Св. Кл. Охридски", член на Комисията за защита от дискриминация и дългогодишен консултант на предаването, отговаря на слушателски въпроси в предаването "Законът и Темида". Георги Слатински от София: Ако..

публикувано на 19.04.24 в 15:00

Как хора със зрителни нарушения могат да създават комикси?

В утрешния 20 април и вдругиден в Националното читалище на слепите "Луй Брайл 1928" ще се проведе творческа работилница, която обещава да събере зрящи и незрящи в интерактивна игра за създаване на комикси . Идеята зад събитието е да се изгради връзка между различни хора и да се предостави възможност за творческо изразяване. Проектът, наречен "Социално..

обновено на 19.04.24 в 14:21

Измеренията на домашното насилие и родителските конфликти?

Домашното насилие остава една доста трудна и вечна тема. Какви могат да бъдат измеренията на домашното насилие и родителските конфликти? Как и от кого се упражнява насилие върху бащата и доведената майка на 10-годишно момиче?  Частният случай на Вяра Врагова от София. "От почти 7 години живея с мъжа си, който има 3 деца. Третото дете е от жена, за..

публикувано на 19.04.24 в 12:40