Постигнахме неволен световен рекорд!
Поредното издание на творческия клуб на редакция "Хумор и сатира" "Дядовата ръкавичка" има предълга история.
Когато в началото на 2020 г. се появи още едно място за културни срещи, наречено "Арт&Тарт", с неговата създателка Валентина Михайлова веднага решихме, че първото събитие там ще е "Дядовата ръкавичка". Нашият колега Любомир Методиев събра скечове, написа сценарий, повика актьори, ангажира Хайгашод Агасян за музиката и тъкмо да идем на място за запис – падна карантината заради грипната обстановка. Зачакахме по-добри дни.
Разведряване имаше през лятото и ние веднага подновихме работата по тази дядова ръкавичка, викнахме авторите и актьорите, Хайго също се отзова и тъкмо да отидем в "Арт&Тарт", буквално предишният ден, отново бе наложена строга карантина. Отново зачакахме по-добри дни, това ние го можем и не ни тежеше.
И ето, отново се разхлабиха мерките и ние, поучени от печалния си опит, веднага спринтирахме при Валя и този път успяхме да запишем "Дядовата ръкавичка"! Може да се каже, че това е най-дългият запис в историята на радиото, проточил се около година и четири месеца – това адресираме към разните комисии, фиксиращи рекорди.
А на вниманието на всички слушатели на програма "Христо Ботев" с чувство за хумор предлагаме в неделя, 29 август, от 11 часа да чуят документален запис на разсъжденията в творческия клуб на редакция "Хумор и сатира", посветени на сладкия живот.
Автор на снимките – Георги Гълов
"Сякаш все повече ми се мълчи", казва Станислава Станоева в интервю на Антония Апостолова с нея. Вероятно желанието да не говори е част от нещата предизвикали написването на нейната нова седма стихосбирка "Хляб, любов и други ангели". В нея тя разговаря директно с читателя. Непринуденият тон и темите, свързани с вълненията на повечето хора, правят..
В редакция "Хумор и сатира" се радваме на всяка нова атрактивна инициатива, но невинаги участваме. Какво забавление в метрото пропуснахме този път, може да научи всеки – облечен или не, в неделя, веднага след новините в 18 часа, когато ви предлагаме да чуете: - Увод с песни от фестивала на хумористичната и сатиричната песен "Златният кос", изпълнени..
17-ото издание на MENAR се открива днес с йорданския филм "Дано да е момче!" – критика на патриархалните нрави в повечето страни на Близкия изток. Можете да го гледате днес (17 януари) в Дома на киното от 19.00 часа. Няколко са акцентите в таз годишното издание на фестивала – фокус "турско кино" с няколко продукции – къде драматични, къде..
Може ли всеки да бъде творец? Какво е творчество и защо ни е днес, когато имаме изкуствен интелект, който създава? Как да събудим творческото начало в нас, за да променим живота си? Около думата “творчество” в дискусията се включват Преслава Виденова, поетеса, Виктор Минчев, рекламист, Дамян Дамянов, художник, и Адрияна Михайлова, ПР експерт. Те..
Джани Родари , писателят, станал световноизвестен с незабравимите си книги "Приключенията на Лукчо", "Приказки по телефона" и "Граматика на фантазията", е роден през 1920 година в Северна Италия. Неговите произведения са сред първите обичани истории от детството. Няколко поколения български деца се радват и на стиховете на Джани Родари..
На 14 януари т.г. вътрешният, към тази дата, служебен министър Атанас Илков, се срещна със своя турски колега в Истанбул, за да бъде направен анализ и..
Понятието " biodeutsch" ( биогермански) бе избрано за антидума за 2024 година в Германия. Защо журито определи това понятие за дискриминационно?..
В рубриката "Въпреки мрежата" Георги Марчев , журналист, работил като проверител на факти (факт-чекър), разказва как се проверяват факти и твърдения,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg