Постигнахме неволен световен рекорд!
Поредното издание на творческия клуб на редакция "Хумор и сатира" "Дядовата ръкавичка" има предълга история.
Когато в началото на 2020 г. се появи още едно място за културни срещи, наречено "Арт&Тарт", с неговата създателка Валентина Михайлова веднага решихме, че първото събитие там ще е "Дядовата ръкавичка". Нашият колега Любомир Методиев събра скечове, написа сценарий, повика актьори, ангажира Хайгашод Агасян за музиката и тъкмо да идем на място за запис – падна карантината заради грипната обстановка. Зачакахме по-добри дни.
Разведряване имаше през лятото и ние веднага подновихме работата по тази дядова ръкавичка, викнахме авторите и актьорите, Хайго също се отзова и тъкмо да отидем в "Арт&Тарт", буквално предишният ден, отново бе наложена строга карантина. Отново зачакахме по-добри дни, това ние го можем и не ни тежеше.
И ето, отново се разхлабиха мерките и ние, поучени от печалния си опит, веднага спринтирахме при Валя и този път успяхме да запишем "Дядовата ръкавичка"! Може да се каже, че това е най-дългият запис в историята на радиото, проточил се около година и четири месеца – това адресираме към разните комисии, фиксиращи рекорди.
А на вниманието на всички слушатели на програма "Христо Ботев" с чувство за хумор предлагаме в неделя, 29 август, от 11 часа да чуят документален запис на разсъжденията в творческия клуб на редакция "Хумор и сатира", посветени на сладкия живот.
Автор на снимките – Георги Гълов
В епизод 567 "Трамвай по желание" среща своята публика с универсалния сценичен талант Атанас Палюшев. Кой е Палюшев? В своя творчески профил Атанас е лирико-драматичен тенор, школуван в класическото пеене. Завършва първо ВИТИЗ, а после и Консерваторията със специалност оперно пеене. Специализира в прочутото Миланско оперно училище към..
Живеем насред бързо развиващи се технологии, крайни социални нагласи, влияния на глобални тенденции, променящи възприятията и взаимодействието ни със света. За културата на младите българи, за живота на сцената и извън нея и за влиянието върху следващото поколение в "Нашият ден" разговаряме с актьора Филип Буков . Буков е познато лице от..
Как се създава достъпна театрална среда за деца в неравностойно положение – разговор с режисьора и сценограф Олег Степанов и с актьора Владимир Богданов от театралната компания The Balkan Theatre Factory . The Balkan Theatre Factory подкрепя достъпа на деца в неравностойно положение до театъра чрез инициативата "60 от сърце", която..
Гергина Иванова Дворецка e журналистка и поетеса, родена в София. Завършва Софийската гимназия с преподаване на френски език и българска филология в Софийския университет "Свети Климент Охридски”. Още като студентка започва работа в тогавашната "Младежка редакция" на програма "Христо Ботев". Целият ѝ професионален път е свързан с БНР. Още през 1990..
В нашата история, но и в световната такава, артбохемството е особен фактор. Соцбохемството беше и проява на стихиен хедонизъм в творческите среди, но и акт, понякога, на свободомислие и еманципация от идеологическите канони. Говорим за всичко това въз основа на културния и творческия живот във Варна през десетилетията на социализма. Повод е и книгата..
Жителите на троянското село Черни Осъм са обезпокоени от развитието на проекта за изграждане на язовир в близост до населеното място. В "Нашият..
Световноизвестният гръден хирург проф. Валтер Клепетко, който до пенсионирането си бе ръководител на катедрата по хирургия в Университетската болница..
"Какво отлагате на ежедневна база?", пита психотерапевтът Алис Русева и съветва това да бъде първият въпрос към себе си при симптоми на тревожност, които..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg