Когато човек като инж. Васил Василев, председател на Националното ловно-рибарско сдружение „Съюз на ловците и риболовците в България“, е гост на предаването „И рибар съм, и ловец съм“, то тогава въпросите нямат край, а програмното време просто не стига.
Разговорът не може да не започне с честитки за Васильовден (по старому) и с приемането на Националното ловно-рибарско сдружение (най-старата неправителствена организация в България) в Международния съюз за защита на природата и природните ресурси. Разбира се, не пропускаме да погъделичкаме самочувствието си с въпроси от сорта: Какво означава това за нас? Чест ли е за 120-годишната ни организация? Какви са ползите от членството ни? Какви са отговорностите? И т.н. и т.н.
Но не можем да подминем и злободневни теми като:
Ново правителство – нов късмет! Т.е. време ли е за промяна на Закона за лова и опазване на дивеча и какви са инициативите на СЛРБ?
Новата селскостопанска политика на страните членки в ЕС – тема от изключително значение за опазването на дребния дивеч!
Европейските регулации и ограничения – забрани за лов, промяна на срокове и видове.
Каква ще бъде съдбата на оловните боеприпаси, как ще си върнем близо 400 хиляди риболовци в Съюза?
Благотворителни инициативи, черна статистика за инциденти по време на лов, Африканската чума по свинете и алтернативните видове дивеч, бракониерството, подготовката и преподготовката на ловците...
Все неща, за които не може да не се пита.
Е, има и малко човешки въпроси като: Как е посрещнал Новата година? По-добра ли е слуката, откакто е председател на Съюза, и има ли време изобщо да ходи на лов? Личната му равносметка за годината…
Неща, които можете да разберете само от разговора с инж. Васил Василев.
Над 500 души в нужда от Враца и областта очакват хранителни пакети в навечерието на великденските празници. Каузата се нарича "Подари Великденска трапеза на баба и дядо от Северозапада ". От години доброволците от организацията "Прави добро! Бъди добър!" се грижат да дарят глътка радост на възрастни и самотни хора в един от най-трудните за живот..
В днешното издание на Lege Artis обсъждаме менингита, начините на разпространение и ваксините срещу него с доц. Атанас Мангъров – водещ специалист в областта на инфекциозните болести. Причинители на бактериалния менингит Когато говорим за менингит, и по-специално за бактериалния, е важно да отбележим, че най-честите причинители..
На Световния ден за информираност за аутизма бе проведен открит разговор за предизвикателствата, с които се сблъскват хората с аутизъм, както и за важността на ранната диагностика и интервенцията при деца с нарушения в развитието. В ефира на предаването Lege Artis д-р Атанаска Аврамова, началник на дневното отделение към Клиниката по детска психиатрия..
В рубриката "Разговорът" на предаването "Нашият ден" ви срещнахме с Ирена Методиева – жена, която води една от най-трудните битки: за живота си, за глътката въздух, за мечтите си. Тя се бори вече 15 години, сама, с диагнозата пулмонална артериална хипертония . Историята вероятно е сходна с историите на много други хора, сблъскали се със същото..
На Световния ден за информираност за аутизма се проведе открит разговор за предизвикателствата, пред които са изправени хората с аутизъм, както и за важността на ранната диагностика и интервенция при децата с нарушения в развитието. В ефира на предаването "Нашият ден" Ани Андонова, представител на Асоциация Аутизъм, сподели своите наблюдения..
В рубриката "Разговорът" на предаването "Нашият ден" ви срещнахме с Ирена Методиева – жена, която води една от най-трудните битки: за живота си, за..
На Световния ден за информираност за аутизма се проведе открит разговор за предизвикателствата, пред които са изправени хората с аутизъм, както и за..
Гимназията по механизация на селското стопанство "Пейо Яворов" в гр. Гоце Делчев изглежда е едно от най-бързо развиващите се училища в страната. Дори ако..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg