Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Ловецът, който няма време за лов

инж. Васил Василев
Снимка: www.slrb.bg

Когато човек като инж. Васил Василев, председател на Националното ловно-рибарско сдружение „Съюз на ловците и риболовците в България“, е гост на предаването „И рибар съм, и ловец съм“, то тогава въпросите нямат край, а програмното време просто не стига.

Разговорът не може да не започне с честитки за Васильовден (по старому) и с приемането на Националното ловно-рибарско сдружение (най-старата неправителствена организация в България) в Международния съюз за защита на природата и природните ресурси. Разбира се, не пропускаме да погъделичкаме самочувствието си с въпроси от сорта: Какво означава това за нас? Чест ли е за 120-годишната ни организация? Какви са ползите от членството ни? Какви са отговорностите? И т.н. и т.н.

Но не можем да подминем и злободневни теми като:

инж. Васил Василев

Ново правителство – нов късмет! Т.е. време ли е за промяна на Закона за лова и опазване на дивеча и какви са инициативите на СЛРБ?

Новата селскостопанска политика на страните членки в ЕС – тема от изключително значение за опазването на дребния дивеч!

Европейските регулации и ограничения – забрани за лов, промяна на срокове и видове.

Каква ще бъде съдбата на оловните боеприпаси, как ще си върнем близо 400 хиляди риболовци в Съюза?

Благотворителни инициативи, черна статистика за инциденти по време на лов, Африканската чума по свинете и алтернативните видове дивеч, бракониерството, подготовката и преподготовката на ловците...

Все неща, за които не може да не се пита.

Е, има и малко човешки въпроси като: Как е посрещнал Новата година? По-добра ли е слуката, откакто е председател на Съюза, и има ли време изобщо да ходи на лов? Личната му равносметка за годината…

Неща, които можете да разберете само от разговора с инж. Васил Василев.

Снимки – СЛРБ (www.slrb.bg)


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Милен Митев и Антон Митов

Какво видя в Украйна генералният директор на БНР Милен Митев

Генералният директор на БНР Милен Митев участва в проведената в Украйна 19-ата Световна среща на българските медии, организирана от БТА. Среща по време на война – между "Как да управляваме вселената, без да привличаме вниманието на санитарите" и късметът. Как се влиза в Украйна – граничен контрол и неволи. За живота, сгодите и несгодите на..

публикувано на 13.07.24 в 16:01

Житница – селото на работливите и весели хора

Житница е красиво село, разположено в китната Тракийска низина, на около 30 километра от Пловдив, в територията на община Калояново. В него живеят над 1400 човека. Селото се гордее с ниската безработица, чистотата, богатия социален, религиозен и културен живот. Жителите на селото са католици. Католически храм "Успение на Дева Мария" е построен през 1923..

публикувано на 13.07.24 в 09:35

Франция в състояние на fragilité*

След края на парламентарните избори във Франция и в навечерието на нейния национален празник разговаряме с Антоанета Колева , директор на издателство "Критика и хуманизъм", за бъдещето на страната, за риска от парализа, за това какво означават резултатите от изборите, за надеждата и за вярата, за първите реакции на международните лидери. Крехко ли е..

публикувано на 13.07.24 в 08:50
адв. Елка Пороминска (вдясно) и Анелия Торошанова

Имоти, дялове, обещание за дарение, собственост

В рубриката на "Законът и Темида" "Съвети на адвоката"  адв. Елка Пороминска , председател на Асоциацията за жените адвокати, дългогодишен консултант на "Законът и Темида",  отговаря на слушателски въпроси в предаването. Родителите на г-жа Георгиева преди много години купуват апартамент в София, който продали и закупили къща в населено място близо до..

публикувано на 12.07.24 в 15:25
адв. Петър Николов и Анелия Торошанова

Прекъсва ли се погасителната давност от изпълнително действие след настъпила перемпция*?

Погасителната давност се прекъсва от изпълнително действие, извършено по изпълнително дело, по което е настъпила перемпция. Това приеха Гражданската и Търговската колегии на Върховния касационен съд (ВКС) в ново тълкувателно решение. То е посветено на три въпроса, свързани с изпълнителното производство, които пораждаха противоречия между съдиите...

публикувано на 12.07.24 в 12:35