През април 2022 г. Българската стопанска камара (БСК) ще навърши 42 години от своето учредяване. Екипът на Камарата иска да отбележи тази годишнина по по-различен начин и да приобщи за първи път към своя празник и българските ученици.
В тази връзка от национално представителната работодателска организация организират литературен конкурс за ученици от 8 до 12 клас на следните две теми: “Предприемачът, който ме вдъхновява” и “Бих инвестирал в…”.
Участниците в конкурса трябва да изпратят своите творби на e-mail: pr@bia-bg.com до 15 април 2022 г.
Към кого е насочен конкурсът разказва в “Нашият ден“ Ани Алашка, директор “Връзки с обществеността и протокол“ на БСК:
“Учениците имат възможност да изберат една от двете теми. Стартирахме го в началото на март, есета ще събираме до средата на април.
Победителите ще обявим в навечерието на рождения ден на Камарата – 25-и април, тогава навършваме 42 години от основаването си.
Конкурсът е с институционалната подкрепа на Министерство на образованието и на Икономиката и индустрията. Наградният фонд е скромен – 1000 лева.
Планираме да направим Ден на отворените врати за победителите, да дадем възможност за ден да заемат определена длъжност.
Целта е да провокираме мислене при подрастващите за приноса на предприемачеството в българското общество, за необходимостта от инвестиции за по-добро бъдеще и най-вече да дадем поле за изява на мечтите им.
Българинът винаги е бил предприемчив, благодарение на това негово качество страната ни е успявала да се справя с различни предизвикателства през вековете.
Насочихме се към тази възрастова група, защото от обучението на младите, винаги тръгва промяната в мисленето.“
Имаме “Златна книга“ на Камарата. В нея през годините сме събирали почетни текстове за хора, които са допринесли за развитието на предприемачеството и икономиката изобщо.
Предприемачите са онези хора, инвестирали през годините в образование, култура, екология и редица други обществени системи. Можем да споменем братята Евлоги и Христо Георгиева, Мито Орозов и редица други.
В днешно време бих отбелязала имената на Шефкет Чападжиев и Игнат Канев, които са дарили по над 2 млн. долара в различни обществени проекти у нас и с гордост казвам, че са почетни ленове на БСК.“
Основни задачи пред БСК
“За съжаление поставянето на задачи и тяхната реализация в актуалната ситуация е доста трудно. Всички планове търпят инциденти промени.
Ключовата задача пред нас винаги е била да подкрепяме българския бизнес и да следим за това той да има възможността да работи спокойно.“
Чуйте целия разговор в звуковия файл.
В деня, наричан от народа ни Трифон Зарезан, насочваме вниманието ви към значението на виното в религиозните традиции на юдеи и християни. Виното е една от най-старите напитки в историята на човечеството. Различните култури и цивилизации придават на виното различен символичен и духовен характер, което е довело до образуването на уникални ритуали..
Александър Лукашенко спечели седми пореден мандат на изборите миналата седмица. Западните лидери не признават за свободен и честен вота заради репресиите над опозицията в бившата съветска република. Режимът на Лукашенко забрани независимите медии в страната, а опозиционните лидери или са в наказателни колонии, или в изгнание в чужбина. Какво..
Какъв е административноправният режим на защитените зони. В юридическото предаване "Законът и Темида" представяме монографията "Административноправен режим на защитените зони" на доц. Надежда Христова – преподавател в Юридическия факултет на УНСС и арбитър в Арбитражния съд при Българската стопанска камара. "Една от причините за написването на..
Музиката има силата да свързва поколения, да разказва истории и да предава ценности. Чрез песните си ние не само запазваме културното си наследство, но и укрепваме връзките в семейството. Именно тази идея е в основата на творческия път на певицата Виктория Куприна , която открива красотата на българската музика и решава да я сподели със света...
Рубриката "Съдебната практика на Съда на Европейския съюз" на предаването "Законът и Темида" се излъчва със съдействието на Съда на Европейския съюз. Можете да я слушате веднъж месечно, всеки последен петък на месеца от 10.00 часа по програма "Христо Ботев". Това е седмо издание. Европейската комисия (ЕК), като пазител на учредителните Договори в..
Юджийн О'Нийл пише "Дългият път на деня към нощта" през 1940 година, само четири години преди това, през 1936-та, той става Нобелов лауреат като..
Музиката има силата да свързва поколения, да разказва истории и да предава ценности. Чрез песните си ние не само запазваме културното си наследство, но и..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg