Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Владимир Симеонов: Да си човек с човека

Снимка: Ани Петрова

Вероятно мнозина си спомнят неговата благородна постъпка отпреди два месеца, когато той намери и върна сумата от 140 хиляди лева. Владимир определя себе си като богат човек, притежател на най-ценното – семейството, детето, очите и ръцете си. Казва, че по-голямо богатство от това няма. Не разбира интереса към себе си и не определя постъпката си като нещо странно, и необичайно, напротив – смята, че това е най-естествената човешка постъпка, която всеки един е нормално да предприеме в подобни ситуации. Възпитава дъщеря си Виктория по начина, по който е възпитан самият той – да бъде добър и честен човек, да помага на онези, които се нуждаят от помощ.

Ето какво споделя в "Нашият ден“ Владимир Симеонов: "За мен това е някаква нормална постъпка. Всеки трябва да постъпи така. Би трябвало на никой да му прави впечатление. Би трябвало да направи впечатление, ако не ги бях върнал. Ако се беше разбрало, че съм ги задържал“. 

Човекът, върнал огромната сума, скромно заявява, че "парите не трябва да са мисъл и цел". На това учи и дъщеря си, затова я води в домове за деца без родители, на които заедно помагат. 

Вълнува се за бъдещето на България и твърди, че "Ние не обръщаме внимание на ресурса, който е зад нас, и на ресурса, който имаме. Виждам го и в домовете за сираци. Виждам го в подрастващите и във възпитанието. Ако ние не обърнем внимание, ще продължим да сме най-бързо изчезващата нация в света. 

"Това, което се случва в държавата, можете да го види на един обект. Каквато и фасада да направя, какъвто покрив да направя, аз нямам ли основи, всичко това ще рухне. Изчезнат ли основите, златният покрив ще е долу на земята", споделя Владимир. 

Повече можете да чуете в звуковия файл. 


По публикацията работи: Наталия Маева


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

В очакване на третото издание на Technovation

Третото издание на "Техновейшън" (Technovation) се очаква да стартира скоро, събирайки вниманието на иноваторите и ентусиастите в технологичния сектор. Рубриката “Денят делово“ на предаването е посветена на предстоящото събитие, гост е Таня Кръстева, главен редактор на списание "Мениджър“. Кръстева подчертава важността на технологичния сектор за..

обновено на 18.04.24 в 15:12

Симеон Ананиев: Увеличението на цените в БДЖ е оправдано, но услугата си остава некачествена

Националният железопътен превозвач БДЖ обяви, че се налага промяна в цените на билетите за пътуване с влак. Причината за това е драстичното увеличение на разходите на дружеството през последните няколко години. Според официално изявление от държавните железници, увеличението ще бъде средно от около 20% и ще влезе в сила от 7 май 2024 година ...

обновено на 18.04.24 в 12:38

Започва кариерен форум за бъдещи енергетици

Кариерният форум "Презареди кариерата си" 2024 представлява изключително значимо събитие в България, целящо да представи възможностите за професионално развитие във възобновяемата енергетика. Организиран от сдружение "Соларна Академия България" и M3 Communications Group, Inc., този форум събира водещи представители от енергийния сектор, държавната..

обновено на 18.04.24 в 12:14

Защо децата трябва да започват четенето със съвременни автори и теми?

В ефира на "Нашият ден, Виктория Бешлийска , известна писателка и авторка на два обичани български романа  "Глина" и "Сърце" , сподели своето мнение по няколко актуални теми.  Тя изрази загрижеността си относно програмата, особено в областта на литературата и другите разказвателни предмети в училищата, като отбеляза, че децата се чувстват..

обновено на 18.04.24 в 11:38

Да рециклираш "ценната пластмаса" в домашни условия

Свикнали сме да възприемаме пластмасата като вредител, който задушава природата. Организацията "Ценна пластмаса" има за цел да промени тази представа. Как битовите пластмасови отпадъци и натрупаните вкъщи найлонови торбички могат да заживеят нов живот – в "Нашият ден" разказва Георги Балинов . "Гледах на пластмасата като на нещо много..

публикувано на 18.04.24 в 10:49