Гангстер, ексцентричен подземен бос, но в центъра на вихрена комедия. Това е новият моноспектакъл на Михаил Билалов, наречен "Бум-Бум!".
Сюжетът на "Бум-Бум!" се движи върху "Малка нощна музика". Михаил Билалов играе сам, но си партнира с музикантите от "Ангел Заберски Бенд". Те са въвлечени в историята, за да внесат настроение, а и за да поддържат авторитета на мафиота, принуден да бъде интелектуалец в неинтелектуална среда.
С участието на бенда "Бум-Бум!" се превръща в истински театрално-музикален спектакъл. Една Малка нощна музика за мафиот и оркестър.
Ето какво разказва в "Артефир" композиторът Ангел Заберски-син:
"Името на баща ми не ме е притеснявало никога – всеки е син и ли дъщеря на някого. Аз имам късмета да се родя в едно изключително семейство, прекрасни родители. Надявам се да съм един естествен продължител на това, което те са направили навремето. Гледам да защитавам името, доколкото мога.
"Всяка година присъствам като част от културната програма на фестивала "Аполония". За късмет – тази година е нещо по-интересно, по-различно, защото това е един музикално-театрален спектакъл. Идеята за съвместен проект с Михаил Билалов се роди случайно – бяхме се засекли с Мишо и решихме да направим нещо заедно. Ваня Николова написа сценария, много е интересно – колкото е комерсиално, толкова е и сериозно. Познавах Мишо само от екрана, но в едно друго театрално амплоа е много интересен, а като човек е приятен събеседник, много е разбран и лесно се колаборирахме.
Темата на този спектакъл е за мафията. Всичко е поднесено по много интелигентен начин с много хумор. Разбира се, има игра с неговите участия в българските филми, с които е популярен, със "Стани богат".
Бих работил и в двете направления – и в киното и в театъра. Имам един опит като филмова музика в една българо-френска продукция. чакам покана. Мога да работя и по картина, мога да работя и по желанията на режисьора. Разбира се, аз съм по-консервативен в мисленето си като музикант и композитор, но бих писал и театрална, и филмова музика, стига някой да се заинтересува.
Искам да спомена нещо сериозно, което предстои. Правя един юбилеен концерт с джаз триото, с което свиря вече може би над 15 години със Стоян Янкулов и Борис Таслев. Да направя една ретроспекция на всички албуми, които сме записали във трио вариант – класика и джаз. Концертът ще бъде на 4 ноември в кино "Люмиер" – една прекрасна зала с много хубава акустика. И ще представя цялото трио творчество, което до момента съм създал. Разбира се, и много нова музика, направена за това трио.
А пък догодина предстои моят юбилей – 40 години на сцена – със симфоничен оркестър, с биг бенд – цялата палитра от оркестри и музика, която съм правил.
Трябва да харесваш това, което правиш, да си му отдаден, а и да имаш доза талант. Когато обаче те позиционират в кадър, ти остава само едно – да вярваш в човека, когото си в този момент. Така Александър Трифонов вижда актьорската игра. Според него има два варианта за пресъздаване на един образ – при единия, обличайки си костюма – актьорът става..
"Състояния" е изложба на Венелина Петкова и Богдан Богдев, която съчетава японска калиграфия и монохромен абстрактен експресионизъм. Авторите представят своите вътрешни светове чрез търсения, заредени с лични психологически подпластове. Това са изкуства на "потока", "танца на четката" и "танца на ума", чиято дълбочина може да бъде магична, а..
"Да откриеш Софроний. Грешник, светец или екшън герой" е третата книга от авторската поредица на Искрен Красимиров, посветена на българските национални герои. Тя идва след дебюта "Да убиеш Ботев. Мистерии, спомени, лъжи" и "Да предадеш Левски. Конспирации, издайници, пари". Авторът проследява живота и делото на Софроний в опит да го постави на..
Дни след големия концерт на Лили Иванова излезе книгата "Лили" – истинско полиграфическо бижу, документален разказ на журналиста Георги Тошев, посветен на българската естрада и специално на Лили Иванова. С непреклонна амбиция и стремеж към съвършенство малката Лили се превръща в голяма- напуска родния си град Кубрат, за да застане под..
Чудото на Ханука за древните евреи се е случило през 164 г. пр. н. е. в храма на Ерусалим. По това време еврейската земя е управлявана от нашествениците от Елада. Те ограбили храма и принудили евреите да се срамуват от своите вярвания. Ханука се родее и с думата "освобождаване". И това ѝ придава специално значение, защото този празник символизира..
Д-р Златина Каравълчева, византолог по образование и богослов по призвание, е вдъхновяващ комуникатор на християнството. Тя разкрива същността на вярата..
Преди точно 10 години се появи една от емблематичните концертни програми на българската джаз вокалистка Мирослава Кацарова, наречена CINEMA. Тя включваше..
"Да откриеш Софроний. Грешник, светец или екшън герой" е третата книга от авторската поредица на Искрен Красимиров, посветена на българските национални..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg