Гангстер, ексцентричен подземен бос, но в центъра на вихрена комедия. Това е новият моноспектакъл на Михаил Билалов, наречен "Бум-Бум!".
Сюжетът на "Бум-Бум!" се движи върху "Малка нощна музика". Михаил Билалов играе сам, но си партнира с музикантите от "Ангел Заберски Бенд". Те са въвлечени в историята, за да внесат настроение, а и за да поддържат авторитета на мафиота, принуден да бъде интелектуалец в неинтелектуална среда.
С участието на бенда "Бум-Бум!" се превръща в истински театрално-музикален спектакъл. Една Малка нощна музика за мафиот и оркестър.
Ето какво разказва в "Артефир" композиторът Ангел Заберски-син:
"Името на баща ми не ме е притеснявало никога – всеки е син и ли дъщеря на някого. Аз имам късмета да се родя в едно изключително семейство, прекрасни родители. Надявам се да съм един естествен продължител на това, което те са направили навремето. Гледам да защитавам името, доколкото мога.
"Всяка година присъствам като част от културната програма на фестивала "Аполония". За късмет – тази година е нещо по-интересно, по-различно, защото това е един музикално-театрален спектакъл. Идеята за съвместен проект с Михаил Билалов се роди случайно – бяхме се засекли с Мишо и решихме да направим нещо заедно. Ваня Николова написа сценария, много е интересно – колкото е комерсиално, толкова е и сериозно. Познавах Мишо само от екрана, но в едно друго театрално амплоа е много интересен, а като човек е приятен събеседник, много е разбран и лесно се колаборирахме.
Темата на този спектакъл е за мафията. Всичко е поднесено по много интелигентен начин с много хумор. Разбира се, има игра с неговите участия в българските филми, с които е популярен, със "Стани богат".
Бих работил и в двете направления – и в киното и в театъра. Имам един опит като филмова музика в една българо-френска продукция. чакам покана. Мога да работя и по картина, мога да работя и по желанията на режисьора. Разбира се, аз съм по-консервативен в мисленето си като музикант и композитор, но бих писал и театрална, и филмова музика, стига някой да се заинтересува.
Искам да спомена нещо сериозно, което предстои. Правя един юбилеен концерт с джаз триото, с което свиря вече може би над 15 години със Стоян Янкулов и Борис Таслев. Да направя една ретроспекция на всички албуми, които сме записали във трио вариант – класика и джаз. Концертът ще бъде на 4 ноември в кино "Люмиер" – една прекрасна зала с много хубава акустика. И ще представя цялото трио творчество, което до момента съм създал. Разбира се, и много нова музика, направена за това трио.
А пък догодина предстои моят юбилей – 40 години на сцена – със симфоничен оркестър, с биг бенд – цялата палитра от оркестри и музика, която съм правил.
София филм фест е верен на традицията да бъдат представяни българските филми пред възможно най-широка и разнолика аудитория. Новият игрален филм „Залог“ на майстора на разказа Светослав Овчаров е доказателство за непрестанния стремеж към истории, които подреждат важни елементи от пъзела на българската народопсихология. Той ще открие..
"Детска история" е част от тетралогията "Бавно завръщане" на носителя на Нобелова награда за литература – Петер Хандке. В новелата авторът разказва десет години от живота на един мъж след раждането на неговото дете. Той отглежда сам своята дъщеря след раздялата с нейната майка. "Детска история" обаче е и история за самотата и отчуждението, за кризата..
Флоранс Форести беше коронясана за комик на годината на първото издание на наградите хумористичните награди "Огюст" , предаде сайтът Франсинфо. Събитието, водено от комика Себастиен Туен, се състоя в комплекса "Новият век" в Лил в рамките на фестивала на комедията Lillarious, който продължава до 9 февруари . На церемонията бяха връчени седем..
"Прах при прахта" е пиеса на нобелиста Харолд Пинтър. Създадена е през 1996 г. по биографичната книга на Алберт Шпеер, известен като "първия архитект на Третия райх" и министър на военната промишленост. Адаптацията е на режисьора Савина Бързева, която и играе в спектакъла. На сцената тя си партнира с режисьора и драматург Димитър Касабов...
Тази вечер в "Галерия 2019" в Пловдив се открива изложбата на Росен Марковски "Ментални портрети". Той има вече десетки самостоятелни изложби в страната и чужбина. Този път ще покаже на публиката 60 свои творби. Росен Марковски е роден 1964 г. в Троян, където завършва Художественото училище по приложни изкуства. През 1994 завършва Националната..
В епизод 575 "Трамвай по желание" прави дълбок поклон пред една от най-значимите фигури на българската популярна музика. Легендата за краля на..
Античният керамичен център край Павликени е едно от значимите археологически открития в България. Историята на неговото разкриване започва през 1971..
В клуба на фоторепортера се състоя лекция на тема: "Официалният портрет на Доналд Тръмп – техниките, символиката и посланията". Фотожурналистът от в. "24..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg