Даниела Станкова е майстор на художествено плетиво. В “Нашият ден“ тя говори за създаването на изкуство от вече видяното в заобикалящата ни среда, но и за намирането на нови проявления и форми, както и за грешките и тяхната непоправимост. Красотата, онази малка частица, която носи наслада и удоволствие за сетивата ни. Красотата в търсенето на развитие и съвършенство.
Повече от 25 години Даниела преплита нишки в търсене на красотата.
“Това, което ме вдъхновява, винаги е било красотата във всичките нейни проявления и форми. Като всеки творец и аз имам периоди, в които не ми се занимава с това, което правя. Но това, което винаги ме е изтегляло от такива състояния, е красотата. Нещо, което може да ме обърне в посока на творчество“, разказва тя в ефира на “Нашият ден“ и допълва:
“Хората са различни. Едни се интересуват и проявяват по-голямо внимание и интерес, други не толкова. Интерес имат и децата, които не рядко имат желание да им покажем и да опитат сами с ръчичките да направят това, което виждат, че умеем“.
За всеки майстор е важно да има на кого да предаде опита си
“Неотдавна едно момиче в десети клас ме потърси с желание да ѝ покажа как се плете на една кука, защото си беше харесало модел на кукличка и искаше да я изплете само. Тя беше доста сръчно дете и започна. Желанието ни е не просто да съхраним занаята, а да покажем, че има приложение в наши дни“, посочва още тя.
“Пътят на душата“ е името, което Даниела дава на едно от своите творения.
“Това е един модел, който е роден от мен, абсолютно творчески. Това е едно пано. Дал съм му името “Пътят на душата“, неговата поява се роди след загубата на скъп за мен човек. В случая изобразява човешката душа, която е толкова многолика и цветна. Това е животът на човек, който е пъстър и цветен“, разказва тя в “Нашият ден“ за смисъла на творбата.
Чуйте пълния разговор в звуковия файл.
В рубриката "Темата на деня" разгледахме една особена заплаха, която експертите наричат "новата пандемия". Но не става въпрос за нов вирус, а за разпространението на интернет измамите, които се увеличават с безпрецедентни темпове. За да се обсъди този тревожен феномен, представители от Комисията за защита на потребителите, Европейския потребителски..
Преди броени дни Перник стана център на Националната младежка конференция под надслов "Приобщаващи общества и ролята на младите хора" . Събитието привлече над 100 участници от цялата страна, включително представители на младежки организации, държавни институции, местни власти и експерти по младежка политика. Конференцията имаше за цел да обсъди..
С Йовко Ламбрев, IT експерт, разговаряме в рубриката "Въпреки мрежата" за същността на компютърните престъпления. Къде да пазим многото си пароли? Какво да знаем за фалшивите профили? Защо да не се предоверяваме за неща, които изглеждат хубави, евтини и лесни за достъп? Какво са "фишинг" имейлите? Как да пазаруваме онлайн така, че да не попаднем в..
В Шестото издание на "Университетската седмица на книгата в УНСС" участват 20 издателства, които са подготвили намаления и промоции специално за студентите в Университета за национално и световно стопанство (УНСС). Очакват се десет премиери на книги, с участието на техните автори. Съвременни книги за съвременни деца: Защо е важно съдържанието да е..
Албена и Павел Благеви са се издигали до селенията на боговете – планината Олимп. Оказа се, че макар да е с няколко метра по-нисък от Мусала, нейният връх..
Постановката, за която всички говорят – "Оръжията и човекът" на Бърнард Шоу, ще има премиера на сцената на Народния театър в три последователни вечери. На..
В "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Валентин Вълканов , преподавател по социология в НБУ, коментира процесите, които водят българското общество до..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg