“Толерантността е необходимото добро в днешно време и трябва по-често да я прилагаме, за да вървим напред. Изявявам се на много поприща и се опитвам да бъда социално ангажиран човек, да работя за обществото като цяло“, казва в ефира на “Нашият ден“ Наталия Цекова, българска актриса от ромския етнос:
Толерантността е много свързана и с доброто възпитание. Впечатлявам се от това, когато някой направи място на възрастен човек в градския транспорт, или пък даде ред на майка с дете. Това е свързано точно с доброто ти възпитание и добротата, която носиш.
Вдигането на стени е едно предпазване и едно его, което кара хората да се отдалечават от теб. В разбирането на другия може да паднат тези стени, а не да ги прилагаме като нещо, което ни предпазва“.
“Идвам от много обикновено семейство, но успяха да култивират в мен много важни и ценни неща. Върху тази основа успях да изградя себе си и да въвлека и приятелите ми, като мои съмишленици по пътя ми“, разказва още тя.
“Всеки човек издига своите собствени собствени стени в живота, по-скоро за добро. Според мен човек трябва да има една преграда, с която да се предпазва, понякога няма смисъл да се се връзва толкова много“, казва в студиото на “Нашият ден“ Валери Леков.
Наталия Цекова е българска актриса от ромски етнос. Завършва специалност „Актьорско майсторство за драматичен театър“ в НАТФИЗ, в класа на професор Здравко Митков. След това, отново в НАТФИЗ, завършва и магистратура – специалност „Публична реч“.
Цекова публично говори за ромския си етнос. През 2016 г. създава в партньорство със Здрава Каменова двуезичен моноспектакъл на тази тема – „Цигански колела“. През 2021 г. с Каменова написват и участват в спектакъла „Назови ме с моето име“, който изследва темата за Възродителния процес.
В рубриката "Разговорът" разговаряхме с арх. Ивайло Захариев от Българската асоциация за термално наследство. Темата на разговора е първата карта на минералните бани в България , липсата на стратегия за развитието на този ценен ресурс и бъдещата визия за термалното наследство у нас. Арх. Захариев подчертава, че към момента държавата не..
В навечерието на 152-рата годишнина от обесването на Васил Иванов Кунчев - Левски прозвучават откъси от радиоефира на "Terra Култура" от последното десетилетие – за делото и личността на Апостола на свободата. "Историческият образ на Апостола е завещан на днешните поколения, както и отговорността, с която тръгва към Голгота", казва през..
В рубриката "Епизоди от живота" представяме една вдъхновяваща инициатива, която цели да осигури подкрепа и социализация за деца и лица с увреждания. В Стара Загора, на улица Венера 9, в квартал Малък Железник, започна дейност творческа работилница, създадена по инициатива на сдружение "Заедно с теб можем". Създателят и председател на..
Комуникационната индустрия позволява много широк обхват от най-различни комуникационни форми – от съвсем стандартните материали, интервюта, статии, до всякакви по-странни и по-нетрадиционни идеи, творчески концепции, клипове, картини. На комуникацията това ѝ е хубавото, че умее да обединява от алгоритмичния стратегически подход до изумително богати..
Как едно съобщение в телевизия за това, че Делян Пеевски "вади средства" и ще спаси българските щанги, може да наруши Закона за радио и телевизия (ЗРТ), коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Жана Попова, преподавателка във ФЖМК на СУ "Св. Климент Охридски". Какво не му е наред на съобщението, като жанр и съдържание "Няколко..
След поредния четвърти опит на "Възраждане" да прокара в Народното събрание законопроекта си за регистрация на чуждестранните агенти, а пък ДПС-Ново начало..
Режисьорът и създател на една от най-успешните театрални формации "Кредо" Нина Димитрова е навъртяла стотици хиляди километри с турнета и фестивали по..
"Два века изкуство в България" е нов цикъл с популярни лекции, който обхваща културните и художествени процеси в страната от началото на XIX век до..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg