Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ваканцията – раздяла или свобода?

Снимка: sofiahistorymuseum.bg

Четвъртокласници от столичното 7 СОУ бяха гости в предаването "Нашият ден", където споделиха своите мнения по въпроса дали лятната свобода е възможна. Техните коментари съпътстваха връчване на дипломите им на територията на програма "Христо Ботев".

Една от четвъртокласничките, Мирела Кьосева, сподели в предаването, че за нея този ден представлява повече раздяла, отколкото радост.  Въпреки радостта от ваканцията, тя изрази лека тъга от разделянето си с  любимия учител. 

Другата четвъртокласничка, Радина Сотирова, изрази своето мнение, че приема разделянето с училище и като свобода. 

Също така, в предаването участва и ученикът от четвърти клас, Игнат Бошнаков. Той сподели, че се радва на предстоящата ваканция, “но му е малко тъжно, че трябва да се раздели с учителя си“.

Преподавателката им, Даниела Марашева, изрази своите чувства по повод разделянето си със своите ученици, като го определи и като начало на нещо ново. Тя се радва за възпитаници и за техния предстоящ "полет", тъй като вярва, че разполагат с необходимите знания и умения, за да се справят с предизвикателствата пред тях. Преподавателката им се надява, че те ще опознаят света и ще се сблъскат с нови хоризонти.

Тези различни гледни точки и емоционалните изказвания на четвъртокласниците и тяхната учителка отразяват сложната смесица от радост и тъга, която споделиха те в ефира на предаването.

Чуйте разговора в звуковия файл.


По публикацията работи: Зоя Димитрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Нерешените проблеми на пациентите с епилепсия у нас

За нерешените проблеми на пациентите с епилепсия у нас говори в Lege Artis д-р Филип Алексие в, невролог и специалист епилептолог. В началото на разговора д-р Алексиев разграничава единичните случаи на епилептичен пристъп – състояние, което невинаги преминава с гърч и припадък, и заболяването епилепсия , което е хронично...

публикувано на 12.02.25 в 13:22

Българският фармацевтичен съюз e с твърда позиция срещу автоматите за лекарства

Българският фармацевтичен съюз отбеляза 18 години от създаването си, като отново заяви пред журналисти и управляващи своята твърда позиция срещу поставянето на автомати за лекарства извън аптеките. Темата в Lege Artis коментира Димитър Маринов, председател на съсловната организация на фармацевтите в България. По думите на Маринов..

публикувано на 12.02.25 в 12:20

Отец Добромир Димитров: Бракът е нещо, което извършваме със свободна воля

Бракът е вечна тема, а към нея православното християнство има изключително дълбок и прецизен поглед. В Международната седмица на брака в "Нашият ден" разговаряме с отец Добромир Димитров , преподавател в Богословския факултет на Великотърновския университет и предстоятел на българския храм "Св. Йоан Рилски" в Лондон. Бракът, по..

публикувано на 12.02.25 в 11:28

ЛГБТИК+ хората в България – дехуманизирани и обезправени

Днес (12 февруари) се състоя представянето на книгата "Безправието и дехуманизирането на ЛГБТИК+ хората в България" , създадена съвместно от доц. Деяна Марчева и доц. Евелина Стайкова от Нов български университет и от организацията "Действие". В "Нашият ден" книгата представя Деница Любенова от организацията. "През последните близо..

публикувано на 12.02.25 в 09:44

Световният ден на радиото ще бъде посветен на климатичните промени

По инициатива на ЮНЕСКО от 2012 година насам на 13 февруари се отбелязва Световният ден на радиото . Датата е рождена както за радиото, така и за ООН. В днешната турбулентна епоха на постистината радиото остава медията, на която се доверяват най-много хора.   Тази година организаторите от ЮНЕСКО призовават деня да бъде посветен на "Радиото и..

публикувано на 11.02.25 в 13:58