В пловдивската галерия "Сариев", пространство , за съвременно изкуство и иновативни проекти, се представя самостоятелна изложба на художника Правдолюб Иванов, назована "Не знам за какво говорите".
Творбите в нея, разнообразни като художествен изказ и материали – живопис, фотография, рисунки, са не само опит да се изследват намерени предмети, образи и визуални предразсъдъци, а техните интерпретация и случайности. Това е подход, типичен за Правдолюб Иванов, който постоянно търси пресечна точка между всекидневния живот и фантазиите си в творчеството си чрез иронични, спонтанни и случайни образности.
И тук има един интересен момент, на 17 юни в галерията ще се състои среща на художника Правдолюб Иванов със зрители и негови почитатели – разговор за това как мислим и говорим за съвременното изкуство, като темата е "Не знам за какво да говорим“, една закачка със заглавието на изложбата:
Чуйте от звуковия файл повече подробности от Правдолюб Иванов и Веселина Сариева, галеристка на "Сариев".
Под звездното небе на София и сред красивата природа на Ботаническата градина на Българската академия на науките в София се намира пространство, в което посетителите ще се потопят в магическа атмосфера. В него светлината разказва истории. Шоуто ще предложи околосветско пътешествие, разположено в 7 различни тематични зони, с над 200 светлинни инсталации..
Фотоизложбата "Чуй гласа ми" за трета поредна година се утвърждава като символ на счупените стереотипи и доказва, че мъжете могат да бъдат най-силни, когато приемат своята уязвимост. Тя прави темата за мъжкото емоционално здраве по-достъпна през изкуството. Пред обектива на фотографа Павел Червенков застават осем мъже, които позволяват да се надникне..
"Приемането на българската литература от страна на читателите се промени. В момента най-търсените и четени книги са на български автори", коментира в "Артефир" идейният вдъхновител на Литературните награди "Перото" Светлозар Желев, а членът на журито на конкурса Оля Стоянова допълни: "Българската литература е в много добро състояние. Много се пише и..
На осми ноември в София се открива петото българско издание на Международния фестивал за етнографско кино "ОКО" . Негов основател е Тетяна Станева – бесарабска българка, фолклористка и самата тя режисьорка. Всяка година фестивалът се провежда в две държави – Украйна и България. В петте години на съществуването си Международния фестивал на..
Крехък е светът, в който живеем, деликатен. Всеки ден ни напомня и за доброто, и за лошото, от което е направен. Всеки ден ни казва, че са ни нужни те, "Ръцете, с които оцеляваме". С тях светът може да бъде и малко съвършен, и със сигурност наследен. А след ръцете, идва място и за сърцето. За "Анархията на сърцето", където метафората царува, а..
Албена и Павел Благеви са се издигали до селенията на боговете – планината Олимп. Оказа се, че макар да е с няколко метра по-нисък от Мусала, нейният връх..
Постановката, за която всички говорят – "Оръжията и човекът" на Бърнард Шоу, ще има премиера на сцената на Народния театър в три последователни вечери. На..
В "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Валентин Вълканов , преподавател по социология в НБУ, коментира процесите, които водят българското общество до..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg