Как би изглеждал Париж без Лувъра? А Лувъра без Мона Лиза? Защо дадени артефакти или идеи грабват вниманието за векове напред, вълнуват и остават в историята? Как би изглеждал света без тях? Тези въпроси ни предлага да разгледаме Отьорг А. К. и ИСИ-София, като ни предизвикват да създадем мини-модел на света на изкуството в проекта EPOFACT (Епохален артефакт).
Проектът EPOFACT представлява интересен опит за визуализиране на връзката между иконичните артефакти и тяхната роля във формирането на света на изкуството. В него зрителите са приканени да влязат в галерията и да конструират от нулата целия свят на изкуството.
Кураторът Красимир Терзиев обясни в "Нашият ден", че проектът се осъществява чрез интерактивна игра, която се провежда в продължение на два часа по време на откриването. В тази игра участниците създават символично предназначен музей.
Официалното откриване на EPOFACT ще се състои в четвъртък, 13 септември, от 18:00 часа в Галерия ИСИ - София, намираща се на бул. Васил Левски 134. Изложбата ще продължи до 21 октомври и ще бъде възможност за всички желаещи да се потопят в света на изкуството през призмата на EPOFACT.
Този проект ни предоставя уникална възможност да се замислим за смисъла на иконичните артефакти и тяхното влияние върху нашата култура и общество.
Чуйте разговора в звуковия файл.
Наистина има хора, които живеят в Бога и за Бога и законът на вечната правда е непрестанно техен спътник, но дори и тези помазани души не са съвършени и винаги има нещо, което не им достига, за да стигнат до съвършенство. Тази истина се доказва и от днешното евангелско четиво, в което се разказва за един юдейски законник, който от малък е закърмен с..
В студиото на "Семейно радио" изгрява слънце от любов по време на гостуването на фамилията на актьора и баща за пример Димитър Иванов-Капитана. Семейната среща е в навечерието на "Беше ми 100лично" в зала 1 на НДК на 25 ноември – първият комедиен спешъл за един от най-успешните стендъп комици и единствен вентролог в България. В..
Село Сталийска махала се намира на 10-ина километра от общинския си център Лом и е най-голямото село в общината. Преди години в него са живеели около 5 хиляди човека, днес жителите са малко над 1100. През 1474 г. възниква Ефляковча (Влашка) махала със 7 къщи на левия бряг на река Лом. Първите заселници са дошли от Румъния /Влашко/ и затова името..
В "Мрежата" гостува Ирина Морозовская, която е психотерапевт, известен бард, но най-вече одеситка. Проведох разговора си с нея на 19 ноември, ден след като руските окупатори отново атакуваха с ракети Одеса – най-големия черноморски град на Украйна. Има загинали и много ранени. На 19 ноември в града беше обявен траур. Аз следя нейните..
В рубриката "Съвети на адвоката" на "Законът и Темида" адв. Елка Пороминска , председател на Асоциацията за жените адвокати и основен консултант на предаването, разяснява предоставянето на П РАВНА ПОМОЩ от адвокат на граждани, които са със затруднено материално положение, за защита пред съд и извън съда. В Закона за правната помощ и Гражданския..
"Душата ми е стон" е историческа беседа, която ще пресъздаде духа на отминала София 111 години след последната вечер на Пейо Яворов и Лора Каравелова. T..
В съботната вечер (23 ноември от 20 часа) ще си припомним три спектакъла на Софийската опера. Първият досег на българската публика с "Бохеми" е през..
В "Мрежата" гостува Ирина Морозовская, която е психотерапевт, известен бард, но най-вече одеситка. Проведох разговора си с нея на 19 ноември, ден след..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg