34-ото издание на "Дните на Японската Култура в България" привлича вниманието на българската публика с богата програма, която обхваща различни аспекти на японската култура. Събитието представя на аудиторията разнообразие от изкуства и традиции от Страната на изгряващото слънце, включително хайко, икебана, калиграфия, модерно изкуство, кино и музика.
За да разберем повече за програмата и събитията, свързани с "Дните на Японската Култура в България", направихме интервю с Кенто Мураки, културен аташе в дипломатическата мисия на Япония в България. Той сподели, че събитието е в продължение на три месеца, започвайки през септември и завършвайки през ноември.
Градовете, в които ще се проведат активности, включват София, Варна, Ловеч, Бургас, Стара Загора и Велико Търново, позволявайки на хората в различни части на страната да се докоснат до богатството на японската култура.
Общо 19 културни събития ще обогатят тазгодишната програма на "Дните на Японската Култура", представяйки както традиционни, така и съвременни аспекти на японската култура. Това събитие предоставя възможност на българската публика да се запознае с богатството и разнообразието на японската наследствена култура.
"Програмата е разнообразна и забавна, и се надяваме, че всички, които се интересуват от Япония и нейната култура, ще намерят нещо за себе си“, сподели в ефира на предаването г-н Мураки.
Любителите на японската култура и всички, които искат да се потопят в този уникален свят, имат възможността да се насладят на богата и разнообразна програма през "Дните на Японската Култура в България". За да научите повече за акцентите в програмата и интересните събития, предоставени от Кенто Мураки, може да чуете интервюто в звуковия файл приложен към тази статия.
Не пропускайте възможността да се потопите в магията на Япония, без да напускате България, по време на тазгодишните "Дни на Японската Култура".
Чуйте разговора в звуковия файл."Млада България" е проект на "Булевард България", в който заедно със социолозите от агенция "Насока" и различни експерти се изследват нагласите на поколението Z или съвременните млади хора в страната. Две представителни социологически проучвания обхващат широк спектър от теми– от страховете и мечтите, до ежедневните занимания и визията за развитие на..
Сезонният грип е едно от основните предизвикателства за общественото здраве всяка година, но за щастие съществуват методи за защита. Според д-р Александър Атанасов, педиатър с опит в поставянето на ваксини извън задължителния имунизационен календар, имунизацията все още остава най-добрият известен начин за предпазване от грип и неговите потенциални..
В рубриката "Разговорът" се съсредоточихме върху една тема, която засяга всеки от нас – остаряването и как то се възприема в българското общество. Поводът за разговора беше документалният филм за проекта за достъп до изкуство за възрастни хора "Аз съм тук". За неговото значение и развитие разказа ръководителят на проекта, Надежда Дичева, в ефира на..
В рубриката "Темата на деня" на предаването "Нашият ден" бе засегнат въпросът за възможността и предизвикателствата на живота по крайбрежието на Добруджа. В студиото гостува Павлин Стоянов, известен като "разказвач на истории с щастлив край", който сподели своите наблюдения и личен опит по темата. Павлин Стоянов подчерта важността на чистия..
На 7 ноември 2024 г. от 19:00 часа бар-сцена "Топлоцентрала" ще бъде домакин на първото събитие от поредицата "Human Rights Talks" – инициатива, посветена на теми, свързани с правата на човека, създадена от Амнести Интернешънъл България. Събитието ще събере на едно място активисти, представители на гражданските организации, артисти, журналисти и..
В рубриката "Темата на деня" на предаването "Нашият ден" бе засегнат въпросът за възможността и предизвикателствата на живота по крайбрежието на..
На 4 ноември, Васко Василев, световноизвестният български цигулар, изнесе първия от трите си концерта в София. Той представи новия си проект Vasko &..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg