В началото на сезона на благотворителността, понякога се случват чудеса, които обединяват хората в добро. Този случай не е изключение. В "Нашият ден" днес ще ви разказваме за историята на малката Белослава и благотворителния концерт, който може да помогне по пътя в борбата за възвръщане на нормален живот.
Белослава е на две години и половина - здраво и весело дете, което се радва на игрите си и детската безгрижност. Но един обикновен ден, когато играе с другите деца, всичко се променя. Внезапно Белослава получава сърдечен арест и за около 10 минути изпада в клинична смърт. Това се случва пред очите на възрастните, които присъстват, но няма никой, който да може да окаже първа помощ и реанимира малкото момиче. Нейното състояние става критично, и тя бива прехвърлена в интензивното отделение на болницата "Пирогов". Там тя се бори за живота си в продължение на три месеца.
Съдбата на Белослава привлича вниманието на много хора, които искат да помогнат. За да спасят живота на малкото момиче, се налага да бъде транспортирана до турска болница, където медицинският екип успява да я стабилизира. Но за да възвърне стария си живот, Белослава има нужда от много средства.
В този момент на сцената влиза движението "Деца помагат на деца". То е съставено от деца и за деца. Рая Желева, ученичка в VIII клас в Хасковската езикова гимназия "Проф. д-р Асен Златаров", е част от тази организация и е активно включена в организацията на благотворителния концерт в помощ на Белослава.
Събитието е едно от тези моменти, когато хората се обединяват в името на по-голямата цел. Благотворителният концерт събира множество хора, готови да помогнат на Белослава.
“Ние, като деца, искаме точно това - Бела да се завърне към своята безгрижност и да може отново да играе в парка“, казва Рая Желева.
Събития като това ни напомнят, че доброто и желанието да помагаме могат да преодолеят всички прегради.
Чуйте разговора в звуковия файл.
В рубриката "Епизоди от живота" представяме една вдъхновяваща инициатива, която цели да осигури подкрепа и социализация за деца и лица с увреждания. В Стара Загора, на улица Венера 9, в квартал Малък Железник, започна дейност творческа работилница, създадена по инициатива на сдружение "Заедно с теб можем". Създателят и председател на..
В рубриката на "Нашият ден", в която гостуват зелените новатори на България, говори Стойчо Стоев , директор "Природозащита" към Българско дружество за защита на птиците (БДЗП). Гостът разказва за провежданите от БДЗП курсове за разпознаване на птици : " Важна част от нашата работа и мисия е да запознаем хората с птиците и да ги привлечем..
Комуникационната индустрия позволява много широк обхват от най-различни комуникационни форми – от съвсем стандартните материали, интервюта, статии, до всякакви по-странни и по-нетрадиционни идеи, творчески концепции, клипове, картини. На комуникацията това ѝ е хубавото, че умее да обединява от алгоритмичния стратегически подход до изумително богати..
Как едно съобщение в телевизия за това, че Делян Пеевски "вади средства" и ще спаси българските щанги, може да наруши Закона за радио и телевизия (ЗРТ), коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Жана Попова, преподавателка във ФЖМК на СУ "Св. Климент Охридски". Какво не му е наред на съобщението, като жанр и съдържание "Няколко..
Притчата за блудния син е красноречив пример за злоупотреба със свободата и любовта. Сюжетът ѝ се повтаря често в живота. Почти всеки един от нас постъпва в една или друга ситуация като блудния син. Спасителят ни посочва правилния изход, като чрез бащината обич, ни разкрива Божието милосърдие. Ако се вгледаме внимателно обаче в притчата за Блудния..
След поредния четвърти опит на "Възраждане" да прокара в Народното събрание законопроекта си за регистрация на чуждестранните агенти, а пък ДПС-Ново начало..
Режисьорът и създател на една от най-успешните театрални формации "Кредо" Нина Димитрова е навъртяла стотици хиляди километри с турнета и фестивали по..
"Два века изкуство в България" е нов цикъл с популярни лекции, който обхваща културните и художествени процеси в страната от началото на XIX век до..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg