На 8 юни за 16-и пореден път Асоциация "Родители" организира любимия на много български семейства фестивал "Фамилатлон". Както обикновено, събитието ще се проведе на добре познатото място – Голямата поляна в Южния парк.
От 10:00 до 16:00 ч. родители и деца ще имат възможността да се включат във вълнуващи приключения и да избират сред спортовете, заниманията, игрите, състезанията и уъркшоповете на повече от 40 изложители. По традиция ще се проведе и така обичаният от малчуганите "Малък велопоход", подходящ за деца от 2 до 6 години , а за финал – играта "Ябълки за смет", в която малки и големи ще съберат боклука и за награда ще получат ябълка.
"Всички ние от асоциацията вярваме, че родителството дава много на всеки един човек и в това, че родители и деца трябва прекарват повече време заедно", разказва в предаването "Следобед за любопитните" Яна Алексиева – изпълнителен директор на асоциация "Родители".
"Фамилатлон" като инициатива идва от Франция и асоциацията е част от тази инициатива, разяснява Алексиева.
Асоциацията е създадена на 19 юни 2001 г. като неправителствена организация за осъществяване на общественополезна дейност, съгласно Закона за юридическите лица с нестопанска цел, споделя Алексиева. Ние вярваме, подчертава тя, че благоденствието на децата е ключово за обществото и че възрастните носят отговорност да създадат среда, в която всяко дете има възможност да расте здраво и щастливо и да развива своя потенциал и умения както в семейството, така и в детската градина и училище.
Повече за "Фамилатлон" и дейността на Асоциация "Родители" от разговора на Ани Костова с Яна Алексиева в предаването "Следобед за любопитните" можете да чуете в звуковия файл.
Снимки – фестивал "Фамилатлон", БНР
Открехваме завесата към света на вокалния педагог проф. д-р Етиен Леви. Към неговата преподавателска дейност, която продължава повече от двайсет години. Десетилетия, през които отдава себе си на това да възпитава чувство за естетика в музикалното изкуство, да задава посоката на стотици студенти по пътя към голямата сцена. Един разказ за..
B нaчaлoтo нa 2025 г. в oблacттa нa изĸycтвeния интeлeĸт нacтъпи ceнзaциoннo cъбитиe. Изнeвидeлицa cpeд нaй-дoбpитe пpилoжeния ce пoяви нeвpoннaтa мpeжa DеерЅееk, ĸoятo ce пpeдcтaвя пo-дoбpe oт дoбpe пoзнaтaтa СhаtGРТ нa ОреnАІ. B cъщoтo вpeмe тя e aбcoлютнo дocтъпнa в Бългapия, нe изиcĸвa aбoнaмeнт и e paзpaбoтeнa cъc cъвceм мaлĸo финaнcoви..
Исландци откриват Америка преди Колумб... три пъти. Това се случва около 1000-а година, тоест почти пет века по-рано. Първият европеец, видял американските брегове, е викинг на име Гунбьорн. Той плавал от Норвегия до Исландия, но поради буря акостирал при един от островите, принадлежащи на Северна Америка. Това събитие датира между 876 и 933 г. Ерик..
Три български ученички ще представят научните си разработки на един от най-престижните конкурси за млади учени – Международния научен и инженерен панаир Regeneron 2025, който ще се проведе през май в Кълъмбъс, Охайо. Те ще имат възможност да се включат в световното изложение, след като спечелиха първите три награди на тазгодишното издание..
Много пъти в "Познати и непознати" сме говорили за антисемитизма и различните му прояви, както и за най-ярката от тях – Холокоста. Връщали сме се назад в историята и сме разказвали за изгонването на евреите от Египет, за робството им във Вавилон, за едикта на Едуард I, наредил изгонването на всички евреи от Англия и довел до масови арести и екзекуции..
Какво е "соросоид" и наистина ли е застрашена демокрацията у нас и в Европа, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Георги Лозанов ,..
"И все пак, въпреки цялата многотия от възможни модуси на превода, отвъд препирните за чуждото и родното, предаването на стила на писателя, неизбежния..
Исландци откриват Америка преди Колумб... три пъти. Това се случва около 1000-а година, тоест почти пет века по-рано. Първият европеец, видял американските..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg