Книгите на Иво Иванов, сред които "Кривата на щастието" и "Хроника на болката", сякаш притежават силата да променят живота на своите читатели. За писането, важните неща в живота, добрите, човешки примери, историите, които учат и вдъхновяват – разговор в "Нашият ден" с журналиста и писател, живеещ в САЩ.
"Ако имам някаква мисия в живота, колкото и малка да е тя, може би е да помогна на хората да забележат човешкото в себе си. Насочих вниманието си към хуманизма, към доброто начало и в същото време започнах да си задавам екзистенциалните въпроси, които всеки мислещ човек си задава – за смисъла на живота, смъртта, приятелството. Тези неща ме накараха да пиша по един по-особен начин", споделя Иванов.
Разделение сред хората гостът наблюдава от години. Той вярва, че външни сили се интересуват от пространството между нас, защото ние, като хора, нямаме интерес от това да сме далечни едни от други. Ето защо, като журналист, Иванов си поставя за цел да се доближи до читателя, да спечели неговото доверие, да го приобщи към истината.
Хънтър С. Томпсън, когото Иванов смята за изключително неприятна личност, всъщност се оказва неговото стилово вдъхновение. Томпсън пише за спорт и изкуство в духа на така наречената "гонзо журналистика" – лично, субективно, сурово. Иванов харесва идеята, че журналистът може да инжектира себе си в една история и веднага щом получава възможност, прилага този подход и в България.
Светът е динамична система, журналистиката – също, заявява Иванов и допълва, че любопитството и нестихващото търсене са най-важните процеси в живота на човек.
За мицела като самосъзнание и свързаност, за притегателната и пречистваща сила на един човек с безкрайна воля за живот и за историята на индианската нация Осейдж – чуйте разказа на Иво Иванов в звукови файл:
В студиото на "Семейно радио" изгрява слънце от любов по време на гостуването на фамилията на актьора и баща за пример Димитър Иванов-Капитана. Семейната среща е в навечерието на "Беше ми 100лично" в зала 1 на НДК на 25 ноември – първият комедиен спешъл за един от най-успешните стендъп комици и единствен вентролог в България. В..
Село Сталийска махала се намира на 10-ина километра от общинския си център Лом и е най-голямото село в общината. Преди години в него са живеели около 5 хиляди човека, днес жителите са малко над 1100. През 1474 г. възниква Ефляковча (Влашка) махала със 7 къщи на левия бряг на река Лом. Първите заселници са дошли от Румъния /Влашко/ и затова името..
В "Мрежата" гостува Ирина Морозовская, която е психотерапевт, известен бард, но най-вече одеситка. Проведох разговора си с нея на 19 ноември, ден след като руските окупатори отново атакуваха с ракети Одеса – най-големия черноморски град на Украйна. Има загинали и много ранени. На 19 ноември в града беше обявен траур. Аз следя нейните..
В рубриката "Съвети на адвоката" на "Законът и Темида" адв. Елка Пороминска , председател на Асоциацията за жените адвокати и основен консултант на предаването, разяснява предоставянето на П РАВНА ПОМОЩ от адвокат на граждани, които са със затруднено материално положение, за защита пред съд и извън съда. В Закона за правната помощ и Гражданския..
Отново конституционни ребуси... Има ли срок, в който да се избере председател на 51-вото Народно събрание? Докога може да продължи първото заседание на парламента? Гост на "Законът и Темида" е д-р Орлин Колев – консултант на предаването, експерт по конституционно право, преподавател в Юридическия факултет на СУ "Св. Климент Охридски" – коментира..
"Душата ми е стон" е историческа беседа, която ще пресъздаде духа на отминала София 111 години след последната вечер на Пейо Яворов и Лора Каравелова. T..
Дора Давидова – учителка, медицинска сестра и православна християнка – продължава своя вълнуващ разказ за пътуването по легендарния поклоннически път..
Тридневният фестивал за некомерсиална камерна съвременна музика "ТрансАрт" ще се проведе за пети път. Ще прозвучи съвременна музика от България и цял свят..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg