Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Музиката в музиката е жива доказва "Бог Рок"

Снимка: theatre.art.bg

За концерт-спектакъла "Бог Рок" в "Артефир" говорим с пеещият актьор Филип Аврамов и с музиканта Калин Вельов. Един спектакъл, който в неделната вечер ще зарадва публиката на Sofia Summer fest Underground.

Много неща са се променили в рок представлението за неговата дългогодишна история. Промените са за добро – вече участват и авторски парчета, споделя Аврамов, за когото удоволствието на музикалната сцена е несравнимо.

Рокът има малко по-ограничен брой последователи в днешно време, но за сметка на това те са страстно отдадени на любимата си музика. Младите слушатели, от друга страна, остават приятно изненадани, когато чуят нещо различно и в същото време познато, убедили са се артистите.

Вельов разказва, че оригиналното заглавие на спектакъла е "Бог Рок", но по време на пандемията групата решава да привнесе нова българска следа чрез интерпретации на фолклорни песни. Така се появява и малко по-различния спектакъл с името "Бай Рок".

Освен Филип Аврамов и Калин Вельов на сцената са още музикантите Михаил Шишков, Цветан Андреев и Мариана Добрева.

Музика в музиката винаги ще има – в това ще се убеди публиката на 21 юли на сцената зад музея "Земята и хората".

Чуйте целия разговор в звуковия файл:

По публикацията работи: Бисерка Граматикова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Edinburgh Festival Fringe

Такива сме си

В редакция "Хумор и сатира" не сме безразлични за настроението на нашите слушатели и затова правим по силите си то да е подходящо поне по време на нашите предавания. Тази неделя веднага след новините в 18 часа усилията ни ще изкристализират в този вид: Увод с песни от фестивала на хумористичната и сатиричната песен "Златният кос", изпети от от..

публикувано на 19.07.24 в 16:50

Изложбата "Неонови цветя" – дисекция на неизбежната баналност

Вглеждане и дисекция на неизбежната баналност заедно с художничката Румяна Карастамова , която гостува в "Артефир", за да представи новата си изложба "Неонови цветя". Карастамова е преподавател в НХА, график, но в последния си проект се отдава на живописта. "Неонови цветя" е своеобразно продължение на графичния цикъл "Бетонни цветя", в който..

публикувано на 19.07.24 в 14:18
Цанко Дюстабанов

Цанко Дюстабанов и пътят към безсмъртието

Днес от габровския квартал "Нова махала" потегли 23-тият възпоменателен поход "По пътя на четата на Цанко Дюстабанов" . В "Нашият ден" чуваме думи за събитието, както и за личността на големия габровец, участник в Априлското въстание, Цанко Дюстабанов, от Милка Караджова , организатор и планински водач. Цанко Дюстабанов несъмнено е един от..

публикувано на 19.07.24 в 12:18
Здравка Евтимова

Здравка Евтимова: Левски е този, който учи българите да пишат с дела

Ден след 187-ата годишнина от рождението на Васил Левски в "Нашият ден" разговаряме с писателката Здравка Евтимова – за необходимостта от светлия облик на Дякона. Дядото на Евтимова кръщава баща ѝ с името на Левски, за да расте в бедната му къща един смел, свестен човек – такъв, който държи на дома, на родната земя и на думата си. "..

публикувано на 19.07.24 в 10:27
Атанас Карадечев

Скулпторът Атанас Карадечев, който извайва образа на Апостола

С нежна решителност и дълбока вяра скулпторът Атанас Карадечев извайва образа на Апостола, побиращ в себе си душата на българския народ. По повод 187 години от рождението на Васил Левски в пловдивското с. Марково бе открит поредният паметник, дело на Карадечев . Скулпторът гостува в "Нашият ден", за да сподели своето усещане за смисъл и..

публикувано на 19.07.24 в 09:55