Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Любов в насрещното" – пиеса за любовта във всичките ѝ нюанси

6
Атанас Атанасов и Богдана Трифонова
Снимка: Галина Бонева

На 29 и 30 октомври в Сити Марк Център за изкуство са премиерните дати на спектакъла "Любов в насрещното" от Здрава Каменова. Режисьор на пиесата е Благой Бойчев. Сценографията е дело на Мирела Василева, а музиката на Павел Терзийски.

Евгения Роева и Стоян Дойчев
Новата пиеса на Здрава Каменова с 4 затрогващи понякога смешни, но истински персонажи, в които мнозина ще се открият. Пиеса с толкова необичайна завръзка, че няма как да ви развалим удоволствието като я разкрием. В ролите ще видим актьорският квартет Богдана Трифонова, проф. Атанас Атанасов, Евгения Роева, Стоян Дойчев.

Това е пиеса за любовта във всичките ѝ нюанси, която просто трябва да се преживее, в опит да достигнем до отговора: Има ли път обратно, когато сме забравили как да се обичаме?


Една двойка около 50-те на път към поредна среща с психоаналитик, в опит да спасят уморения си брак, кола се появява в насрещното. Сблъсък, и среща с друга двойка. Те са само на 28. Сблъсък с въпроса: Може ли да променим нещо, когато сме се оставили на навика да не се обичаме, а да се наказваме? Защо още сме заедно? И какво ще се случи ако съдбата предложи само на нас възможността да се видим отстрани?

За "Артефир" Надя Атанасова разговаря с авторката Здрава Каменова и актьора Атанас Атанасов. Чуйте интервюто в прикачения файл.

Снимки: Галина Бонева

По публикацията работи: Росица Михова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

"Бележник" на Стефан Гечев във фототипно издание

Голямата част от творчеството на забележителния поет, преводач и драматург Стефан Гечев не е издавано до 1990 година. Повод за забраната е публикуваната през 1967 година негова стихосбирка " Бележник " с редактор Блага Димитрова и обвиненията след това към автора в сюрреализъм и дадаизъм, в отглас от съмнителни образци. Разгромяващи статии..

публикувано на 02.01.25 в 18:26

Едвин Сугарев отбеляза 70-годишнината си с нова стихосбирка

В самия край на годината Едвин Сугарев отбеляза своята 70-годишнина с премиерата на новата си стихосбирка "Тезей в лабиринта". В Американския център на Столична библиотека се състоя литературно четене и представяне на книгата в присъствието на приятели и колеги на поета, критика, публициста, политика. За музикалната среда се погрижиха Йоан и..

публикувано на 02.01.25 в 18:16

В Деня на научната фантастика – съвременните утопии и търсенията в жанра

На 2 януари, рождената дата на писателя Айзък Азимов, отбелязваме Деня на научната фантастика . За завръщането на жанра в настоящето и бъдещето, за съвременните утопии и антиутопии в "Нашият ден" разговаряме с Александър Попов , преподавател в СУ и познавач на научната фантастика.   Утопията е важна част от социалните и литературни..

публикувано на 02.01.25 в 10:02

Всепоглъщащата любов на сцената и на екрана

На всичко сме готови за всепоглъщащата, силна в метафизичните и митичните си измерения любов – смята Дарин Ангелов – защото тя, любовта, е най-великото чувство. Чувство, свързано колкото с живота, толкова и със смъртта. Все пак чрез любов се създава човекът, от любов и умира. А ние, зрителите, сме го гледали как създава изобилие от персонажи на..

публикувано на 02.01.25 в 09:37
Българският щанд във Франкфурт

Най-важните събития в литературата през 2024 година

Изпратихме вероятно най-успешната година за българската литература. Съвременните български писатели живеят сред богатство от жанрове, стилове и езици, а талантът им все по-рядко се сблъсква с непреодолими граници. Кои бяха интересните събития, литературните акценти, новите заглавия, които затвърдиха присъствието на българските автори върху..

публикувано на 02.01.25 в 09:06