Българско национално радио © 2021 Всички права са запазени

СОФИЯ-ОБЛАСТ - кандидати за кметове на общините в областта

| обновено на 26.09.19 в 13:14

Област Софийска включва 22 общини - Антон, Божурище, Ботевград, Годеч, Горна Малина, Долна Баня, Драгоман, Елин Пелин, Етрополе, Златица, Ихтиман, Копривщица, Костенец, Костинброд, Мирково, Пирдоп, Правец, Самоков, Своге, Сливница, Чавдар, Челопеч.

Кандидати за кметове на Община Антон:

  • 43*. Сашо Найденов Александров
    ПП ГЕРБ
  • 46. Лазар Иванов Лазаров
    ПП „ОБЕДИНЕНИ ЗЕМЕДЕЛЦИ“
  • 48. Николай Иванов Николов
    ВЪЗРАЖДАНЕ
  • 58. Атанас Павлинов Захариев
    Движение ЗАЕДНО за промяна
  • 64. Цвятко Георгиев Лумбев
    ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ „СЪЮЗ НА ДЕМОКРАТИЧНИТЕ СИЛИ“
  • 67. Андрей Симов Симов
    МК „БСП ЗА БЪЛГАРИЯ (БСП ЗА БЪЛГАРИЯ, ВМРО-БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ)”

Кандидати за кметове на Община Божурище:

  • Мартин Йорданов Асенов
    МК "ГЕРБ, (СДС)"
  • Петрана Николова Котупанова
    Местна коалиция "ВОЛЯ" (ЗЕМЕДЕЛСКИ НАРОДЕН СЪЮЗ, ОБЕДИНЕНА СОЦИАЛДЕМОКРАЦИЯ)
  • 22. Георги Попхристов Димитров
    ПП НОВА АЛТЕРНАТИВА
  • 26. Аспарух Асенов Аспарухов
    КОАЛИЦИЯ „АЛТЕРНАТИВАТА НА ГРАЖДАНИТЕ“
  • 34. Виолета Илиева Лозанова-Велчева
    ПП ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ

Кандидати за кметове на Община Ботевград:

  • Васил Христов Гергов
    ПП НОВА АЛТЕРНАТИВА
  • Георги Цветанов Георгиев
    ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ „ДВИЖЕНИЕ ИНИЦИАТИВА ЗА БОТЕВГРАДСКА ОБЩИНА“
  • 4. Иванка Борисова Томова
    ПП АТАКА
  • 26. Цветан Иванов Миньовски
    КОАЛИЦИЯ „АЛТЕРНАТИВАТА НА ГРАЖДАНИТЕ“
  • 43. Сашко Михайлов Везенков
    ПП ГЕРБ
  • 50. Иван Александров Гавалюгов
    Политическа партия МИР
  • 56. Веселка Иванова Георгиева - Златева
    БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

Кандидати за кметове на Община Годеч:

  • 43. Радослав Василев Асенов
    ПП ГЕРБ
  • 56. Кирил Петров Иванов
    БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
  • 68. Румяна Георгиева Борисова
    ВМРО-БНД(СДП,ВМРО-БНД)

Кандидати за кметове на Община Горна Малина:

  • 67. Величка Ангелова Ангелова
    МК ДВИЖЕНИЕ БЪЛГАРИЯ НА ГРАЖДАНИТЕ (ВОЛЯ, АЛТЕРНАТИВА ЗА БЪЛГАРСКО ВЪЗРАЖДАНЕ)
  • 68. Ангел Димитров Жиланов
    Инициативен комитет за издигане кандидатурата на инж. Ангел Димитров Жиланов
  • 69. Николай Георгиев Чолаков
    МК ГЕРБ (ВМРО)

Кандидати за кметове на Община Долна Баня:

  • 43. Владимир Николов Джамбазов
    ПП ГЕРБ
  • 51. Григор Борисов Пандов
    ВОЛЯ
  • 56. Николай Радославов Чернаев
    БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

Кандидати за кметове на Община Драгоман:

  • 43. Андрей Алексиев Иванов
    ПП ГЕРБ
  • 56. Соня Стоянова Дончева
    БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
  • Ива Емилова Добрева-Чуклева
    МК АЛТЕРНАТИВАТА НА ГРАЖДАНИТЕ

Кандидати за кметове на Община Елин Пелин:

  • 43. Стефан Петров Стоилов
    ПП ГЕРБ

Кандидати за кметове на Община Етрополе:

·  Димитър Радославов Димитров
Независим кандидат

Кандидати за кметове на Община Златица:

  • 8. Димитринка Иванова Савовска
    НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ
  • 14. Магдалена Величкова Иванова
    Политическа партия АБВ (Алтернатива за българско възраждане)
  • 23. Асен Антонов Плахов
    ДВИЖЕНИЕ БЪЛГАРИЯ НА ГРАЖДАНИТЕ (ДБГ)
  • 34. Николай Вълков Додеков
    ПП ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ
  • 51. Крум Иванов Божков
    ВОЛЯ
  • 56. Стоян Николов Генов
    БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
  • 58. СТИЛИЯН МАРИНОВ ИВАНОВ
    Движение ЗАЕДНО за промяна
  • Ненко Николов Миков
    Ненко Николов Миков
  • Пламен Георгиев Господинов
    Пламен Георгиев Господинов
  • Християн Лазаров Григоров
    “ГЛАС НАРОДЕН” (ПП „ГЛАС НАРОДЕН”, ПП „БЪЛГАРСКИ СОЦИАЛДЕМОКРАТИ” и ПП „ЕВРОРОМА”)

Кандидати за кметове на Община Ихтиман:

  • 43. КАЛОЯН АНГЕЛОВ ИЛИЕВ
    ПП ГЕРБ
  • 56. Иванко Петров Пандезов
    БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

Кандидати за кметове на Община Копривщица:

  • 8. АНГЕЛ КОСТАДИНОВ АНГЕЛОВ
    НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ
  • 26. ЯКО БОБЕВ БАНЧЕВ
    КОАЛИЦИЯ „АЛТЕРНАТИВАТА НА ГРАЖДАНИТЕ“
  • 43. БОЙКА РАШКОВА ДЮЛГЯРОВА
    ПП ГЕРБ
  • 56. ЛЮБОМИР ТОДОРОВ ЦЕКОВ
    БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
  • 66. ВАСИЛ ИЛИЕВ ЯНАКИЕВ
    „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)
  • 67. ИВАН НИКОЛОВ ЛЕСКОВ
    МЕСТНА КОАЛИЦИЯ "ВОЛЯ (ВМРО-БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ)"

Кандидати за кметове на Община Костенец:

  • 5. Пламен Николаев Чолаков
    ПП БЪЛГАРСКИ ДЕМОКРАТИЧЕН ЦЕНТЪР – БДЦ
  • 8. Николай Милков Димов
    НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ
  • 33. Лидия Любенова Стоянова
    ЗЕМЕДЕЛСКИ НАРОДЕН СЪЮЗ
  • 34. Цветко Ангелов Кутрин
    ПП ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ
  • 42. Митко Митков Грозданов
    партия на ЗЕЛЕНИТЕ
  • 43. Йордан Кирилов Ангелов
    ПП ГЕРБ
  • 48. Стойчо Георгиев Анчин
    ВЪЗРАЖДАНЕ
  • 51. Юлиян Агоп Одажиян
    ВОЛЯ
  • 56. Емил Христов Даскалов
    БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
  • 66. Красимир Ангелов Донов
    „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

Кандидати за кметове на Община Костинброд:

  • Анна Людмилова Радовска
    ВМРО - БНД (ПП ДБГ, ПП СДС, ПП ДВИЖЕНИЕ ГЕРГЬОВДЕН, ПП НФСБ, ПП ВМРО - БНД)

Кандидати за кметове на Община Мирково:

  • 26. Тодор Харалампиев Тотев
    КОАЛИЦИЯ „АЛТЕРНАТИВАТА НА ГРАЖДАНИТЕ“
  • 43. Петър Иванов Грохчев
    ПП ГЕРБ
  • 50. Александър Харалампиев Филипов
    Политическа партия МИР
  • 51. Силвия Борисова Стоичкова-Коленцова
    ВОЛЯ
  • 56. Петър Христов Мутафов
    БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
  • 64. Цветанка Петкова Йотина
    ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ „СЪЮЗ НА ДЕМОКРАТИЧНИТЕ СИЛИ“

Кандидати за кметове на Община Пирдоп:

  • 30. Станислав Димитров Готев
    ПП ЕДИННА НАРОДНА ПАРТИЯ
  • 33. Васил Димитров Кафеджиев
    ЗЕМЕДЕЛСКИ НАРОДЕН СЪЮЗ
  • 43. Антоанета Георгиева Мечкарова
    ПП ГЕРБ
  • 64. Цвятко Банков Михайлов
    ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ „СЪЮЗ НА ДЕМОКРАТИЧНИТЕ СИЛИ“
  • 68. Ангел Пенчов Геров
    МК БСП ЗА БЪЛГАРИЯ (БСП ЗА БЪЛГАРИЯ, ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ)

Кандидати за кметове на Община Правец:

  • 43. Николай Василев Яхов
    ПП ГЕРБ
  • 56. Румен Илиев Гунински
    БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

Кандидати за кметове на Община Самоков:

  • ДИМИТЪР ГЕОРГИЕВ ДЖЕЛЕПОВ
    ДИМИТЪР ГЕОРГИЕВ ДЖЕЛЕПОВ
  • 21. Лъчезар Георгиев Заркин
    ПП Съюз на свободните демократи
  • 39. Николай Бойчев Веселинов
    ПП Народна партия свобода и достойнство
  • 43. Валентин Мирчов Милушев
    ПП ГЕРБ
  • 56. Владимир Владимиров Георгиев
    БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
  • 63. Димитър Йорданов Слатински
    Радикалдемократическа партия в България

Кандидати за кметове на Община Своге:

  • Емил Кирилов Иванов
    МЕСТНА КОАЛИЦИЯ „ДВИЖЕНИЕ „НАПРЕД БЪЛГАРИЯ““ /БЪЛГАРСКИ ДЕМОКРАТИЧЕН ЦЕНТЪР, ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ, БЪЛГАРСКИ ДЕМОКРАТИЧЕН СЪЮЗ „РАДИКАЛИ“, „СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ“/
  • Христо Георгиев Йовов
    МЕСТНА КОАЛИЦИЯ „ГЕРБ (СДС)“
  • Веселин Запрянов Николов
    МЕСТНА КОАЛИЦИЯ „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ - ОБЕДИНЕНИЕ“ /ДБГ/
  • Емил Цветанов Атанасов
    МЕСТНА КОАЛИЦИЯ „АБВ“ (ВМРО, НФСБ, ОБЕДИНЕНА СОЦИАЛДЕМОКРАЦИЯ, ПАРТИЯ НА ЗЕЛЕНИТЕ)
  • 56. Цветомир Лазаров Борисов
    БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

Кандидати за кметове на Община Сливница:

  • Георги Сеферинов Георгиев
    МК БСП ЗА БЪЛГАРИЯ (АБВ)
  • 34. Петър Величков Стойков
    ПП ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ
  • 43. Васко Димитров Стоилков
    ПП ГЕРБ

Кандидати за кметове на Община Чавдар:

  • 34. Иван Тодоров Нешков
    ПП ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ
  • 67. ГРИГОР НЕНОВ ДАУЛОВ
    МК БСП ЗА БЪЛГАРИЯ(НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ

Кандидати за кметове на Община Челопеч:

  • Алекси Иванов Кесяков
    АЛЕКСИ ИВАНОВ КЕСЯКОВ
  • 8. Никола Бенчев Матеев
    НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ

*  Номерът пред кандидата е номерът в бюлетината. Кандидатите на местна коалиция и на инициативен комитет, които не са регистрирали кандидатски листи на територията на общината, нямат номер.


ВИЖТЕ ОЩЕ

БСП подкрепи Мая Манолова в искането й за касиране на изборите в София

Ръководството на БСП подкрепи Мая Манолова в искането й за касиране на изборите в София. Политическата подкрепа бе дадена след заседание на Изпълнителното бюро на социалистите. Още в понеделник лидерът на БСП Корнелия Нинова заяви, че ще настоява за това. Припомняме, че след обявяването на първите изборни резултати в деня на балотажа на 3..

публикувано на 05.11.19 в 21:18

Тотев: Без ГЕРБ е невъзможно управлението на Пловдив

"Резултатите на ГЕРБ от първия тур на местните избори в Пловдив са изключително добри и показват желанието на пловдивчани успешното управление на общината да продължи".  Това заяви областният лидер на партията и настоящ кмет на града Иван Тотев на пресконференция.  Той съобщи, че в новия Общински съвет ГЕРБ ще имат най-много общински..

публикувано на 29.10.19 в 16:30

Татяна Буруджиева: В Пловдив разликата от 20% трудно ще се преобърне

Политологът Татяна Буруджиева коментира пред Радио Пловдив втория тур на изборите в Пловдив:  Според мен в Пловдив  ГЕРБ определено имаше проблем, включително с това, че както  на някои други места късно реши да си прави промените във вътрешнопартийните процеси, които се случват при него. Кампанията вървеше леко разколебана в началото – ставаше..

публикувано на 29.10.19 в 14:44

В Пловдивско избраха 6-има кметове - 4-ма на ГЕРБ и по един на БСП и местна партия

От шестима избрани на първи тур кметове в Пловдивска област четирима са от ГЕРБ или подкрепени от партията – Димитър Иванов в „Марица“, Павел Гуджеров в Радовски, Георги Мараджиев в Стамболийски и Емил Кабаиванов в Карлово.  БСП печели от първи тур един кмет - в община Садово - досегашният Димитър Здравков.  Атанас Калчев е преизбран за..

публикувано на 29.10.19 в 14:25
Община Кърджали

Без инциденти преминава изборният ден в Кърджали

Според агенция „Галъп“, активността в област Кърджали към 11 часа е била малко над 15%, а преди четири години в същия час - около 22 на сто. Данните на ОИК към 12:30 часа посочват активност от 25%. До момента има 4 жалби за леки нарушения, които се проверяват. Прави впечатление, че в малките населени места в областта се гласува по-бързо и повече...

публикувано на 27.10.19 в 14:35