Българско национално радио © 2020 Всички права са запазени

ВАРНА - кандидати за кметове на общините в областта

| обновено на 26.09.19 в 21:32

Област Варна включва 12 общини – Варна (разделена на 5 района - Аспарухово, Владислав Варненчик, Младост, Одесос, Приморски), Аврен, Аксаково, Белослав, Бяла, Ветрино, Вълчи дол, Девня, Долни Чифлик, Дългопол, Провадия и Суворово.

Кандидати за кметове на Община Варна:

  • 8*. Димитър Анастасов Карбов
    НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ
  • 27. Светлозар Анастасов Николов
    коалиция Ние, Гражданите
  • 34. Николай Тодоров Евтимов
    ПП ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ
  • 43. Иван Николаев Портних
    ПП ГЕРБ
  • 47. Костадин Николов Георгиев
    Християндемократическа партия на България
  • 48. Костадин Тодоров Костадинов
    ВЪЗРАЖДАНЕ
  • 56. Анелия Димитрова Клисарова
    БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
  • 58. Добрин Стефанов Стефанов
    Движение ЗАЕДНО за промяна
  • 61. Цветан Христов Атанасов
    партия БЪЛГАРСКИ СОЦИАЛДЕМОКРАТИ
  • 63. Милена Колева Димитрова
    Радикалдемократическа партия в България
  • 66. Стела Димитрова Николова
    „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

Кандидати за кметове на район Аспарухово в Община Варна:

  • 8. Христина Петрова Гуридова
    НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ
  • 27. Константин Антонов Парчев
    коалиция Ние, Гражданите
  • 34. Цветелина Илиева Илиева
    ПП ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ
  • 43. Ивайло Илков Маринов
    ПП ГЕРБ
  • 48. Веселин Миленов Вешев
    ВЪЗРАЖДАНЕ
  • 51. Стоян Богомилов Проданов
    ВОЛЯ
  • 56. Мартин Живков Златев
    БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
  • 58. Красимир Тодоров Куртев
    Движение ЗАЕДНО за промяна

Кандидати за кметове на район Владислав Варненчик в Община Варна:

  • 8. Стелян Христов Любославов
    НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ
  • 34. Венцислав Сивелинов Сивов
    ПП ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ
  • 43. Николай Димитров Костадинов
    ПП ГЕРБ
  • 48. Николай Кръстев Костадинов
    ВЪЗРАЖДАНЕ
  • 51. Ивайло Димитров Великов
    ВОЛЯ
  • 56. Десислава Петрова Калоянова-Маринова
    БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
  • 58. Валентин Живков Великов
    Движение ЗАЕДНО за промяна
  • 63. Цветана Атанасова Янчева
    Радикалдемократическа партия в България

Кандидати за кметове на район Младост в Община Варна:

  • 8. Злати Василев Иванов
    НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ
  • 27. Илиян Живков Георгиев
    коалиция Ние, Гражданите
  • 34. Димитър Желязков Минев
    ПП ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ
  • 43. Христо Видолов Христов
    ПП ГЕРБ
  • 48. Георги Ангелов Георгиев
    ВЪЗРАЖДАНЕ
  • 51. Георги Николаев Николов
    ВОЛЯ
  • 56. Мария Тодорова Тодорова
    БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
  • 58. Диян Бисеров Атанасов
    Движение ЗАЕДНО за промяна

Кандидати за кметове на район Одесос в Община Варна:

  • 3. Корнелия Стефанова Станева
    СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ (СДП)
  • 8. Татяна Петрова Димитрова
    НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ
  • 27. Милен Василев Събев
    коалиция Ние, Гражданите
  • 28. Свилен Цанков Лапаков
    ДВИЖЕНИЕ 21
  • 34. Живко Николаев Костадинов
    ПП ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ
  • 43. Георги Савов Недев
    ПП ГЕРБ
  • 47. Атанас Стоянов Атанасов
    Християндемократическа партия на България
  • 48. Татяна Димитрова Иванова
    ВЪЗРАЖДАНЕ
  • 51. Иван Стефанов Недялков
    ВОЛЯ
  • 56. Иван Любчев Иванов
    БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
  • 58. Любомир Кирилов Дончев
    Движение ЗАЕДНО за промяна
  • 61. Галин Иванов Димков
    партия БЪЛГАРСКИ СОЦИАЛДЕМОКРАТИ

Кандидати за кметове на район Приморски в Община Варна:

  • 3. Заличен
    СОЦИАЛДЕМОКРАТИЧЕСКА ПАРТИЯ (СДП)
  • 8. Илиян Иванов Карагьозов
    НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ
  • 27. Надка Данчева Йонова
    коалиция Ние, Гражданите
  • 34. Саркис Мардик Дуварджиян
    ПП ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ
  • 43. Петя Тодорова Проданова
    ПП ГЕРБ
  • 44. Неделчо Михайлов Димов
    Българска демократична общност
  • 50. Красимир Иванчев Жейнов
    Политическа партия МИР
  • 51. Виктор Миронов Ценов
    ВОЛЯ
  • 56. Огнян Василев Къчев
    БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
  • 58. Рангел Рангелов Пенев
    Движение ЗАЕДНО за промяна
  • 61. Радостина Георгиева Стоянова
    партия БЪЛГАРСКИ СОЦИАЛДЕМОКРАТИ

Кандидати за кметове на Община Аврен:

  • 8. Ганчо Илиев Ганчев
    НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ
  • 43. Емануил Младенов Манолов
    ПП ГЕРБ
  • 56. Мирослав Сотиров Коларов
    БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
  • 66. Симеон Димитров Костадинов
    „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

Кандидати за кметове на Община Аксаково:

  • 8. Асен Любенов Петков
    НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ
  • 43. Атанас Костадинов Стоилов
    ПП ГЕРБ
  • 56. Даниел Любенов Любомиров
    БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

Кандидати за кметове на Община Белослав:

  • 43. Деян Иванов Иванов
    ПП ГЕРБ
  • 50. Росен Ивов Гацин
    Политическа партия МИР
  • 67. Илия Статев Матев
    МК "НФСБ" ( ПП "ВМРО - БНД" и ПП "НФСБ")

Кандидати за кметове на Община Бяла:

  • 43. Пеньо Красимиров Ненов
    ПП ГЕРБ
  • 56. Георги Димитров Касабов
    БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
  • 64. Димитър Николов Петров
    ПОЛИТИЧЕСКА ПАРТИЯ СЪЮЗ НА ДЕМОКРАТИЧНИТЕ СИЛИ

Кандидати за кметове на Община Ветрино:

  • 14. ИВАН ТОДОРОВ ВАСИЛЕВ
    Политическа партия АБВ (Алтернатива за българско възраждане)
  • 43. ДИМИТЪР КОЛЕВ ДИМИТРОВ
    ПП ГЕРБ
  • 56. МАТЕЙ СИМЕОНОВ МАТЕЕВ
    БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

Кандидати за кметове на Община Вълчи дол:

  • 43. Георги Минчев Тронков
    ПП ГЕРБ
  • 55. Мерткан Аптулов Ибрямов
    Движение за права и свободи – ДПС
  • 56. Йордан Стоянов Марков
    БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
  • 68. Яна Радева Михалева
    Местна Коалиция "ПП Никола Петков"/ ПП Никола Петков, ПП Обединени Земеделци, Земеделски Народен Съюз, Съюз на свободните демократи/

Кандидати за кметове на Община Девня:

  • 43. Свилен Янчев Шитов
    ПП ГЕРБ
  • 56. Димитър Валентинов Янев
    БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
  • 66. Васил Атанасов Иванов
    „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

Кандидати за кметове на Община Долни Чифлик:

  • 34. Стефчо Стоянов Стоянов
    ПП ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ
  • 43. Красимира Пенева Анастасова
    ПП ГЕРБ
  • 69. Борислав Николаев Натов
    ИК „Борислав Николаев Натов-независим“

Кандидати за кметове на Община Дългопол:

  • 8. Недялко Илиев Неделчев
    НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ
  • 14. Цвета Николаева Костова
    Политическа партия АБВ (Алтернатива за българско възраждане)
  • 15. Емин Али Чакър
    НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ
  • 43. Георги Киров Георгиев
    ПП ГЕРБ
  • 55. Емурла Ахмед Емурла
    Движение за права и свободи – ДПС
  • 56. Александър Неделчев Александров
    БСП ЗА БЪЛГАРИЯ

Кандидати за кметове на Община Провадия:

  • 8. Свилен Иванов Горанов
    НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ
  • 14. Анатоли Недев Боранов
    Политическа партия АБВ (Алтернатива за българско възраждане)
  • 34. Дамян Ташев Неделчев
    ПП ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ
  • 43. Жоро Иванов Илчев
    ПП ГЕРБ
  • 51. Христо Драгомиров Гичев
    ВОЛЯ
  • 55. Хюсни Осман Адем
    Движение за права и свободи – ДПС
  • 56. Филчо Кръстев Филев
    БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
  • 61. Венелин Руменов Михайлов
    партия БЪЛГАРСКИ СОЦИАЛДЕМОКРАТИ
  • 66. Тихомир Иванов Александров
    „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

Кандидати за кметове на Община Суворово:

  • 8. Дамян Монев Райков
    НАЦИОНАЛЕН ФРОНТ ЗА СПАСЕНИЕ НА БЪЛГАРИЯ
  • 43. Данаил Славчев Йорданов
    ПП ГЕРБ
  • 56. Вълчо Добрев Вълчев
    БСП ЗА БЪЛГАРИЯ
  • 66. Йордан Петров Йорданов
    „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение)

*  Номерът пред кандидата е номерът в бюлетината. Кандидатите на местна коалиция и на инициативен комитет, които не са регистрирали кандидатски листи на територията на общината, нямат номер.

ВИЖТЕ ОЩЕ

БСП подкрепи Мая Манолова в искането й за касиране на изборите в София

Ръководството на БСП подкрепи Мая Манолова в искането й за касиране на изборите в София. Политическата подкрепа бе дадена след заседание на Изпълнителното бюро на социалистите. Още в понеделник лидерът на БСП Корнелия Нинова заяви, че ще настоява за това. Припомняме, че след обявяването на първите изборни резултати в деня на балотажа на 3..

публикувано на 05.11.19 в 21:18

Тотев: Без ГЕРБ е невъзможно управлението на Пловдив

"Резултатите на ГЕРБ от първия тур на местните избори в Пловдив са изключително добри и показват желанието на пловдивчани успешното управление на общината да продължи".  Това заяви областният лидер на партията и настоящ кмет на града Иван Тотев на пресконференция.  Той съобщи, че в новия Общински съвет ГЕРБ ще имат най-много общински..

публикувано на 29.10.19 в 16:30

Татяна Буруджиева: В Пловдив разликата от 20% трудно ще се преобърне

Политологът Татяна Буруджиева коментира пред Радио Пловдив втория тур на изборите в Пловдив:  Според мен в Пловдив  ГЕРБ определено имаше проблем, включително с това, че както  на някои други места късно реши да си прави промените във вътрешнопартийните процеси, които се случват при него. Кампанията вървеше леко разколебана в началото – ставаше..

публикувано на 29.10.19 в 14:44

В Пловдивско избраха 6-има кметове - 4-ма на ГЕРБ и по един на БСП и местна партия

От шестима избрани на първи тур кметове в Пловдивска област четирима са от ГЕРБ или подкрепени от партията – Димитър Иванов в „Марица“, Павел Гуджеров в Радовски, Георги Мараджиев в Стамболийски и Емил Кабаиванов в Карлово.  БСП печели от първи тур един кмет - в община Садово - досегашният Димитър Здравков.  Атанас Калчев е преизбран за..

публикувано на 29.10.19 в 14:25
Община Кърджали

Без инциденти преминава изборният ден в Кърджали

Според агенция „Галъп“, активността в област Кърджали към 11 часа е била малко над 15%, а преди четири години в същия час - около 22 на сто. Данните на ОИК към 12:30 часа посочват активност от 25%. До момента има 4 жалби за леки нарушения, които се проверяват. Прави впечатление, че в малките населени места в областта се гласува по-бързо и повече...

публикувано на 27.10.19 в 14:35