Мястото и тогава е било вдъхновяващо, неповторимо. Може би гостите на Созопол са били по-малко, а първите художници, музиканти, театрали, кинотворци, хората на словото, дошли на първата "Аполония" едва ли са предполагали,че поставят основите на нещо, което ще се превърне в марка и синоним на артистичен дух.
По повод годишнината има издаден каталог със снимки от тези 3 десетилетия и е много любопитно, дори забавно да се видят същите хора тогава и днес. Създателите на Празниците на изкуствата проф. Димо Димов и Маргарита Димитрова, както и артистите често си спомнят и за зимните издания на Аполония, за пролетните, за академиите, правени в тях и за дискусионните клубове, в които са се говорели неща, които другаде не могат да бъдат споделени и чути.
Както се полага за едно юбилейно издание, събитията бяха повече, отколкото в другите години. В "Алегро виваче" проследяваме някои от най-ярките концерти с класическа музика, чрез репортерските свидетелства на специалния пратеник на Програма "Хоризонт" Татяна Иванова. Чуйте интервюта и документални записи в звуковия файл.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..