В интервю за предаването "Хоризонт до обед" той разказа:
Дълго време бях ръководител на Красноярския симфоничен оркестър в Сибир. Това е голям оркестър и смятам, че е един от най-добрите регионални състави в Русия. Там прекарах 11 години, дълъг и полезен път, защото научих много и се гордея, че бях начело на този оркестър до 2014 година. След това съдбата ме призова да напусна Русия. Поканиха ме да работя в Литва. Договорът ми там приключи и аз работя като гост на много оркестри в различни страни. Ситуацията е стресова, но аз ще положа всички усилия, колкото се може по-бързо да планираме новия сезон и да го обявим публично, но не бих искал да обещавам сега някакви "планини от злато“ и неща, които не мога да изпълня.
Цялото интервю с маестро Марк Кадин можете да чуете от звуковия файл.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..