Христо Христов е в България за поредица от концерти, посветени на музиката на композитора Йохан Йоахим Кванц - 320-годишнината от неговото рождение стана повод в световен мащаб да се проведат много концерти и събития с негови произведения. Българският изпълнител от години изследва не само репертоара, но и трудовете на Кванц, посветени на методиката за свирене на флейта.
Първият концерт беше на 6 февруари в камерната зала “България”, а следват още два - на 8 февруари в залата на Националната музикална академия “Проф. Панчо Владигеров” от 18 часа и на 11 февруари в Перник - матине с камерния оркестър “Орфей” под диригентството на Райчо Христов.
Още много интересни подробности за откритията на Христо Христов и за програмите, които е подготвил за различните концерти, можете да чуете в интервюто за предаването “Алегро виваче” по “Хоризонт” - в звуковия файл.
Продължаваме рубриката „Запознай се с музикантите“ с представянето на главния диригент на Симфоничния оркестър на Българското национално радио – Константин Илиевски . Константин Илиевски произхожда от..
Човекът, с когото ще ви запознаем тази седмица е цигуларката Галина Койчева - концертмайстор на Симфоничния оркестър на БНР. „ Утвърден и желан солист е, чудесен камерен изпълнител и перфектен..
Запознай се с музикантите! Това е пространството, където всяка седмица ще ви срещаме с някой от музикантите от съставите на БНР. Стартираме с цигуларката Десислава Чолакова , далеч не само..