И четвъртия ден на световното останахме без медали

И четвъртият ден на световното първенство по борба в датския град Хернинг не донесе радост за българския отбор.

Елина Васева и дебютантката Тайбе Юсеин не стигнаха до спора за
отличията.

Елина Васева постигна две прекрасни победи в категория 63 килограма. В първия кръг Васева тушира Мискал
Джанхарова (Киргистан) за 1:21 минути, а на осминафиналите се справи с Тереса Мендес (Испания) с 2:0 части.

На четвъртфиналите Васева се изправи срещу европейската шампионка от Вилнюс'2009 Моника Михалик (Полша) и направи чудесна борба, но за съжаление отстъпи с 0:2 части.

На полуфиналите Моника Михалик загуби с 0:2 части от световната вицешампионка Любов Волосова (Русия) и така не успя да изтегли Елина Васева в репешажите за бронзовото отличие.

Дебютантката Тайбе Юсеин почиваше в първия кръг в категория 59 килограма, а на осминафиналите отстъпи на Дийна Рикс (САЩ) с 0:2 части.

Американката загуби още в следващия кръг от Юлия Раткевич (Азербайджан) с 0:2 части и така не успя да изтегли
Тайбе Юсеин в репешажите за бронза.

Днес  на тепиха от българите ще излязат Станка Златева (72 кг) и Александър Костадинов (55 кг). Златева ще срещне в първия кръг Али Бернар (САЩ), а Костадинов има за съперник руснака Бехан Манкиев.