Литекс осминафиналист в турнира за Купата на България

Литекс се класира за осминафиналите на турнира за Купата на България по футбол. Ловчанлии победиха с 4:0 втородивизионния Пирин (Гоце Делчев) в 1/16-финалния мач. Срещата се игра на Градския стадион в Гоце Делчев.

Головете бяха дело на Сандриньо в 14-ата мин., Саидходжа в 37-ата мин, Цветанов, в 69-ата и Миланов в последната 90-а минута. Гостите създадоха първата си по-опасна ситуация още в 3-ата минута, когато Пламен Николов стреля с глава, но топката мина встрани от вратата. В 14-ата мин. Литекс поведе в резултата с 1:0. Диего центрира от ляво от корнер, вратарят на Пирин Юсев улови топката, но я изпусна и намиращият се на няколко метра от голлинията Сандриньо откри резултата – 0:1. В 30-ата мин. Близнаков от домакините шутира от точката за дузпи, но топката премина на сантиметри от вратата на Тодоров. Седем минути по-късно играчите на Ангел Червенков стигнаха до втори гол чрез Саидходжа. Юношата на Ботев (Пловдив) се оказа най-съобразителен в едно меле пред вратата на Юсев и от 7 – 8 метра вкара за 2:0. В 69-ата минута Цветанов направи преднината на тима от Ловеч „класическа”, а с премерен удар в последната 90-а минута, точка на спора сложи Миланов.